1. YAZARLAR

  2. Işık Çapanoğlu

  3. Pırıl Pırıl Gençlerin Emeğini Ellerinden Aldınız
Işık Çapanoğlu

Işık Çapanoğlu

Yazarın Tüm Yazıları >

Pırıl Pırıl Gençlerin Emeğini Ellerinden Aldınız

A+A-

Bir söz var; “Bükemediğin eli öpeceksin” Evet bükemediğin eli öpeceksin. Kağızman Gençler Birliği Spor son 3 sezondur söke söke, bileklerin gücüyle amatör ligde şampiyon oluyor.

 Buraya kadar çok iyi… Ancak bir türlü Bölgesel Amatör Lige (BAL) ligine gidemiyor. Hakkıyla emeğiyle kazandığı BAL liginde yer alamıyor. Birileri çıkıyor bir taş koyuyor. 

Cem Serici, Vahap Bozyel ve diğerleri pırıl pırıl gençler, her şeyden uzak Kağızman’da sadece spor yapıyorlar. Azim, karalılık, inanç ve çalışmak onları hak ettiği yere taşıdı ve Federasyon bile onların hakkı BAL diyerek, BAL Ligine aldı. Peki ne değişti, kimler devreye girdi, ne oldu da kazanılmış hakları ellerinden alındı. Ben kurada çekiminde de Kağızman Gençler Birliği çıksaydı. Yine hakları elinden alınacağına inanıyordu. 

İlle bir yerlere gelmek için birilerinin önünde el pençe mi durmak gerekiyor? Bu çocuklar ne yaptı? Kime ne zararı vardı? Yol Spor’da Kars’ı temsil ediyor. Ancak bir yerde olmak için hak etmek gerekiyor. Yolspor BAL Ligi hak etmedi. Bunu herkes böyle bilsin. Kendi hakkıyla gelmediği BAL liginde başarılı olacağını da düşünmüyorum… 

BAL Ligi’nde Kağızman Gençler Birliği olmalıydı. Allah için hak onlarındı. Ne oldu. Aynı geçmişte olduğu gibi birileri sahada kazananı, masa başında kaybettirdi. 

Kağızman Gençler Birliği Kars Amatör Lig’den çekilme kararı aldı. Doğru ve yerinde alınmış bir karar, bu karar bütün kulüplerin uyması gerektiğine de inanıyorum. Çünkü bugün Kağızman’a yapılan yarın kendilerine yapılacak. Sarıkamış’a yapıldığı gibi… 

Sarıkamış’a da hep üvey evlat gözüyle bakıldı. Kaybeden kim oldu. Sarıkamış mı? Hayır! Kars oldu, Kars’ın sporu oldu. 

Kars’ın sporu ASKF’yi 1993 yılında Kars’ta kuran ve bugünde var olmasında en büyük payı olan Engin Aydın’ı çok ama çok arıyor. Engin Aydın Çimento Spor Kulüp Başkanıydı. Buna rağmen taraf değildi. Kars’ın sporunun kazanması için elinden gelen her şeyi yapardı. Boyun eğmezdi, kimsenin hakkını da kimseye yedirmezdi. 

 Türkiye Futbol Federasyonu daha önce Kars'da Kağızman Gençlerbirliği'ni BAL'a çıkarttı. TFF, ardından 'pardon hata yaptık' dedi ve kura çekimi yaparak Kars Yolspor BAL Ligi’ne yol verdi. 

TFF açıkladığı listede de Kağızman Gençlerbirliği'ni BAL'a çıktı göstermişti. Şimdi dişleriyle tırnaklarıyla, kendi harçlıklarıyla mücadele ederek kazandıkları BAL ligi hakkı ellerinden alınan Kağızman sporlu gençlerin vebali kim nasıl ödeyecek. 

Şimdi herkes vicdanına düşeni yapsın… Bir sezon da Yolspor BAL’da olsun Kars 36 Spor ile birlikte bakalım ne yapacaklar… Bu zihniyetle, bu düşünceyle nereye kadar gidecekler. Birlikte göreceğiz. Bu arada Kars 36 Spor 3. Lige çıkacak balonunu da unutmadık…

 

 

 

SPOR ANALİZ
IŞIK ÇAPANOĞLU
TSYD KARS TEMSİLCİSİ 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.