SUÇLU KİM?

Hikmet AKSU (KÖŞE)

Ey ABD sen ve Avrupa her an, her konum ve koşulda İsrail'in arkasında olduğunuzu tehdit eder gibi söylüyorsunuz.

Sizin iddianız doğru ise ve İran Filistin’in arkasında ise; neden suçlu gibi lanse ediyorsunuz? O suç ise eğer, sizinki milyon kez suç. Böylesi durumlarda suçlu suçsuz durumuna bakmadan kesin tavır koymak o insan hakları ve özgürlüğü söylemlerinize yakışıyor mu?

Bu detayı görmeden anında taraf belirtmeniz, insanlığa meydan okuma, dil, din, ırk ayrımcılığına en canlı ve güncel örnek teşkil etmez mi? Sizin özünüz bu değil mi? Siz -amblem söylemeden- din ayrımcılığının tarihi töresini hala sürdürenler değil misiniz?
Hamas'ın İsrail içine sızması, güvenlikleri aşması acaba yine birlikte, Gazze'yi işgal etme amacınızı gerçekleştirmek için tarafınızdan hazırlanmış bir hile mi?

Dünyanın her yanında farklı bölgelerde bir İslam ülkesine bir grubunuzdan komşu ülkeyi bulaştırıp yaptığınız savaş provasının altında yatan gerçek nedir? Sizin düşündüklerinize bizim aklımız yetmiyor, hafızalarımız almıyor mu sanıyorsunuz? Eğer gerçek amacınız barış ve insan hak ve özgürlükleri ise, bir gün de grubunuzdan birine karşı bir diğer inanış ve görüşten bir ülkeyi haklı görün ve arkasında durun.

Batı Paktı’nın ne olduğunu hep gözler önüne her gelişmede sermiş, amacını hep ortaya koymuştur. Sömürge ekonomisini paydaşlarına kurduğu sistem ile uyduruk savaşlarla paylaşma keyfiyetini yılardır uygulayarak insan hakları ve özgürlükleri adına uyduruk, gerçek siyasetini gizleyemeyerek işlevini yitirmiştir.

Artık yenidünyanın yeni gerçekler, dürüst antlaşma gurupları arayışı içinde olmalarının zamanı gelmiş ve geçmektedir.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON YAZILAR