1. YAZARLAR

  2. Işık Çapanoğlu

  3. ELDE VAR YİNE KOCAMAN BİR SIFIR!
Işık Çapanoğlu

Işık Çapanoğlu

Yazarın Tüm Yazıları >

ELDE VAR YİNE KOCAMAN BİR SIFIR!

A+A-

ARTIK KARS 36 SPOR’DA KÖKLÜ DEĞİŞİKLİK YAPILMASI KAÇINILMAZDIR.

Kars 36 Spor’un 3. Lige çıkma serüveni yine hüsranla sonuçlandı. Bir takım düşün yaşadığın ili temsil ediyor ve her yıl yerinde sayıyor. 

Herkes destek veriyor. Herkes bir şeyler yapıyor. Herkes elini taşın altına koyuyor. Ancak yine yerinde sayıyor ve bir arpa boyu yol alamıyor. 

Peki alınan başarısızlığın sorunlusu kim! Sorumluları neden istifa ederek kendilerinden sonra göreve talip olacak insanların önünü açmıyorlar? Nomal şartlarda yönetim ve teknik heyetin istifa etmesi gerekirdi. Neden ısrarla takım başında kalmak isterler. Anlamış değilim…

Yıllar öncesine dönelim… Kars Spor borçları var denilerek, pasif edildi. Kars 36 Spor Kulübü kuruldu. Kars’ta amatörde mücadele eden takımlardan hiçbir farkı ve ayrıcalığı olmayan Kars 36 Spor her ne hikmetse Kars Spor tesislerine yerleşti. Oysa tesisler Kars Spor’undu. Kars 36 Spor’un değil…

Buna rağmen Karslılar, Kars Spor’a gönül verenler, sesini çıkarmayarak Kars Spor’un tesislerini Kars 36 Spor’un kullanmasına izin verdi. Sesini çıkarmadı. Başta Ekrem Demir olmak üzere hiç kimse sesini çıkarmadı. Herkes yıllarca bir ümitle Kars 36 Spor’un 3. Lige çıkacağı hayalini kurdu durdu. Her yıl olduğu gibi bu yılda kurulan hayaller birilerinin yanlış transfer politikası ve yanlış yönetimiyle hüsranla sona erdi.

Kars 36 Spor kendi sahasında kaybettiği Bayburt karşılaşmasının ardından lige havlu attı. Daha önce havlu atmış olmasına rağmen, Bayburt karşılaşması bardağı taşırdı. Yönetim artık fazla ısrar etmemeli ve takımı bırakmalı, alsında Kars 36 Spor’u lav edip Kars Spor’u yani Kars’ın asıl takımını gönüllerin sultanını Kars Spor’un önünü açmalıdır. Yani Kars Spor yeniden küllerinden doğmalıdır. 

Çünkü artık taraftarlar yönetimi istemiyor. Kars Spor’a talip olacak çok sayıda işadamım da var. Yönetim biran evvel gereğini yapmalıdır. Artık bu taraftar bu yönetime güvenmiyor. Bu yönetimle başarı geleceğine inanmıyor. Karslı taraftarlar yeni bir yönetimle, yeni bir takımla yeni sezona girmek istiyor. Ve çok çok önemlisi taraftarlar ve spor camiası ‘Kars’ bahane edilerek amatörde şampiyon olan takımın önün kesilmesi artık istemiyor. Kars 36 Spor’un diğer amatör takımlardan hiçbir farkı olmadığını ifade eden taraftarlar amatörde şampiyon olan takıma şans verilmesini istiyor.  

Ve taraftarlar artık ilçe takımlarını ‘düşman’ olarak görülmesini istemiyor. Ve taraftarlar, ‘Kars’ı bahane ederek amatörde şampiyon olan ve şuan Kars 36 Spor formasını hak etmeyen futbolculara daha fazla prim verilmesini istemiyor. 

Ve en önemlisi Kars’taki amatör takımlar, hiçbir zaman Kars Spor’un yerine koymadıkları Kars 36 Spor’un bütün nimetlerinden faydalandığı Rahmetli şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan’ın dişiyle tırnağıyla kurarak Kars Spor’a bıraktığı tesisleri kullanmak istiyor ve haykırıyorlar.

“BİZİM KARS 36 SPOR’DAN NE EKSİĞİMİZ VAR! KARS 36 SPOR’UN BİDEN NE FAZLASI VAR!”

Artık Kars 36 Spor’da yeni yönetime şiddetle ihtiyaç var ve mevcut yönetim tekrar durum değerlendirmesi yaparak daha fazla kendilerini yıpratmadan Kars 36 Spor’a talip olacak insanların önünü açmalıdır…

IŞIK ÇAPANOĞLU 

TSYD KARS TEMSİLCİSİ

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.