Yerel Seçimler

Kars’ı Yönetmeye Aday Olanların İşi Zor!
Yerel seçimler yaklaşırken Kars’ı yönetmeye aday adayı olacakların da isimleri yavaş yavaş belli olmaya başladı.
Kars belediye başkan adayı olacak isimlerin işi her zamankinden daha zor ve çetin olacak! Bu görevi çantada keklik görenler büyük yanılgı içinde olacaktır. Çünkü geçen yıllara göre daha yüksek potansiyel turizm şehri olduk.
‘Demir İpekyolu’ olarak nitelendirilen Bakü Tiflis Kars Demiryolu hattı ile Kafkasların merkezine ulaştık. Aynı zamanda Türk Birliği projesinin de ete kemiğe bürünmesiyle askeri ve ekonomik anlamında bölgesel gücün Ankara’ya göre Doğu’da da ki uçbeyi Orta Asya Türk Dünyasına göre Batıda ki kesişme noktası haline geldik. Türkiye - Ermenistan sınırları açıldı açılacak. Kafkaslarda da ticaret üssü haline gelmemiz an meselesi artık, Rusya zaten türkiyesiz rüya dahi göremez hamez hâle geldi, yani aşkımız da Çin gerçeği varki Turkiye olmadan avrupaya karadan ulaşma sansı yok, Bir de serbest bölgeyi Kars’a kazandırabilirsek; tadına doyulmaz. Bölgenin başkenti olma potansiyeline sahip olacağız.
Turizm , Gastronomi, Kayak , kültürel ve inanç turizm de en yeni lokasyonlardan biriyiz. Turizm şirketleri gözlerini bölgeye çevirmişken tam da yatirimlara hız verme zamanı, Bölgemizde bütün bu gelişmeler olurken Kars şehrinin yöneticileri, bu şehrin geleceğini bu anlattiklarıma layık görüp çaba harcıyorlar mı yoksa boş entrikalar ilemi uğraşıyoruz zaman gösterecek. Ve diğer yandan Yerel seçimler yaklaşırken bu kadim şehri yönetmeye aday isimler, yani başkan adaylarımız bu potansiyele ne kadar sahip olacak? Bunu hep beraber bekleyip göreceğiz!

Önceki ve Sonraki Yazılar
SON YAZILAR