Hakem atamalarına yön vererek şampiyonluk hedefi konulmaz!

Ali UÇUM / KÖŞE

TFF Bal Ligi 10. grup Hakem atamaları kasıtlımı yapılır! Atamalar talihsizlik midir? Bilmem ama kesinlikle hatalarla dolu.

Benim hakem arkadaşlarımızın çoğunluğuna sözüm yok. Onlara saygı duyuyorum, Bu işi severek ve adalet duygusuyla yapıyorlar. Futbol onlarla güzel. Hele birde son zamanlarda sahalarımızda bayan hakemlerimizin sayısının artması futbol dünyasına ayrı bir renk ve ayrı bir güzellik kattı.
Fakat bazen öyle akıl almaz işler oluyor ki; hatırlanacağı gibi Ziraat Türkiye Kupası 2. maçında rakibimiz Doğu Beyazıt ile kendi evimizde oynadığımız maçın hakemleri Muş bölgesindendi. Muş ilimiz neresi? Ağrı’nın komşusu. Maç sonucuna bakıyoruz verilmeyen penaltılar, haybeden verilen penaltılar, saçma sapan aleyhte kararlar… Hem futbolu hem de Kars 36 Spor resmen doğrandı. Yakın bölgeden hakem atayınca ister istemez, hakemler hakkında ön yargılar da oluşabiliyor!
Bu gibi durumlar da futbolun çirkinleşmesine sebep olabiliyor. Hakemler de insandır evet hata yapabilirler! Fakat art niyet olmadığı sürece anlaşılabilir. Skora etki etmediği sürece anlaşılabilir. Fakat fazlası rakiplerimiz de biz de asla kabul edemeyiz!

Bu haftaki Karadeniz ekibi Giresun Görele Spor Kars 36 Spor maçına hemen yanından Trabzon ve Rize den hakemler verilmiş. Bu olmaz! Büyük hatadır! Haftaya Rize takımı bize geliyor çok karışık senaryolar çıkıyor! Birileri bu grupta hakem atamalarına yön vererek şampiyonluk hedefi koymasın kendisine!
Daha önce de söyledim biz hukuk karşısında gereğini yaparız! Bundan kimsenin şüphesi olmasın.
Emeklerimizi masa başında kimse yiyemez, kendini adaletin karşısın da hukuk mücadelesi verirken bulur.
Hakem arkadaşlarımız için söylüyorum, bilinçli hata yapmazlar, hakkaniyetli olacakların dan şüphem yok. Onlar da kendilerini bir üst liglere çıkarabilmek için iyi maç yönetmenleri gerektiğini bilirler. Yönetici arkadaşlarıma rica ediyorum, lige kalite katmak adına çaba harcayalım lütfen, emekle gelen şampiyonluğun tadına doyum olmaz!
Hakem atamaları konusunda Kars 36 Spor Teknik Direktörü Orhan Tetik Hocamın dediği gibi; daha dikkatli olunmalı şehirleri dostlukları karşı karşıya getirmemeli!
Spor dostluk dur. Biz Kars 36 Spor Kulübü camiası olarak tüm rakiplerimizi dost olarak görür ve değer veririz. Diğer tüm rakip takım camialarının da aynı düşünce ve duygularda olduğunu biliyorum. Bu yüzden bu dostluk ilişkilerine art niyet sokmamak adına hakem atamaları çok hassas ve önemle yapılmalıdır!
En az Karadenizliler kadar, Karadeniz bölgesini severim, sayarım. Can ciğer dostlarım, yol arkadaşım Karadenizlidir. Bu örnek bile yeter diye düşünüyorum!

Söyleyeceğim: Bırakalım futbolu sahada çocuklarımız oynasın. Biz yöneticiler ise herif adamlar gibi oturup seyredelim!

Orhan Tetik Hocam sen merak etme! Hakkımızı kimseye yedirmedik, yedirmeyiz. Elhamdülillah!

Önceki ve Sonraki Yazılar
SON YAZILAR