1. YAZARLAR

  2. Onur Ersançmış

  3. ÇETİN NAZİK VE MHP
Onur Ersançmış

Onur Ersançmış

Yazarın Tüm Yazıları >

ÇETİN NAZİK VE MHP

A+A-

Türkiye seçim sathı mahalinegirmiştir. Artık hem ülkemizde hem de Kars’ta vatandaşın birinci gündem maddesi Mahalli İdareler Seçimleridir. Partiler büyük oranda adaylarını belirleyip kamuoyuna açıklamışlardır. Siyasi partilerin hepsi birbirinden değerli adayları sahaya çıkarak hem kendilerini hem de gerçekleştirecekleri projelerini anlatma yarışına girmişlerdir.

Bahsini ettiğim adaylardan biri de herkesten önce sahaya inerek çalışmaya başlayan Milliyetçi Hareket Partisinin Kars Belediye Başkan adayı Çetin NAZİK’tir.

Elbette Çetin NAZİK seçim saha çalışmalarında yalnız değildir. Ona, yayından fırlamış bir ok misali hedefe azimle yürüyen yeni MHP İl Başkanı Tolga ADIGÜZEL, geçtiğimiz günlerde  ’’Hilal Kete Gecesi’’ adıyla çok başarılı bir Gençlik Şöleni tertipleyen Ülkü Ocakları Başkanı Oğuz GÜNGÖR ve başladığı yeni göreviyle gelecek vaat eden Merkez İlçe Başkanı Uğur BOY eşlik ve yârenlik ediyorlar.

Kendi öz canımdan çok sevdiğim Ülkücü Gençler ise tam bir vazife ahlâkıyla yine kendilerine yakışanı yapmaya devam ediyorlar. Adayımızın yanında ve kendi alanlarındaki çalışmalarını inançla sürdürüyorlar.

Çetin NAZİK Kars halkının yakından tanıdığı bir isimdir.

Şairin ’’Zor günlere Çetin yürek, yüreklere heyecan gerek’’ dediği gibi Çetin NAZİK’de, Çetin Yürek de vardır, yüreğinde heyecan da vardır. Bununla birlikte zor çetin işlerin üstesinden gelebilecek güç de vardır.

Çetin NAZİK,  kişisel hikâyesi incelendiğinde çetin hayat şartlarında başarılar elde etmeyi bilen birisidir.

Çetin NAZİK, toplumsal ve ikili ilişkilerinde ise gayet kibar, insanlara hatta hayvanlara dahi saygılı bir insandır.

Yani hem ismiyle hem de soy ismiyle müsemma bir adamdır Çetin NAZİK.

Ankara’da, birden fazla köpek ve kuş besleyen, onların bakım ve beslenmeleriyle bizzat ilgilenen bir hayvan sever ve gerçekleştirdiği Ormanlık Alan projesiyle çevreci duyarlılığa sahip olduğunu bilenlerdenim.

Zaten belediyecilik de insan sevgisi, hayvan sevgisi ve tabiat sevgisi yaniçevrecilik değil midir esasında?

Hiç kimsenin aklının ucundan geçirmediği, hayal bile edemediği bir dönemde 400’ün üzerinde çağdaş konut yaparak modern konut sitelerini Kars’a ilk getiren kişi Çetin NAZİK’tir.

Çetin NAZİK Kars’taki Ülkücü çizgisini gittiği Ankara’da da istikrarla devam ettirmiştir.

Burada Çetin NAZİK’in özgeçmiş bilgilerini uzun azadıya sayıp dökmeye gerek görmüyorum.

Böyle müteşebbis ruhlu bir adamın dün yaptıkları, yarın Kars’ın çehresini değiştirecek bir vizyonuortaya koyacağının işaret fişeğidir.

Cenab-ı Allah(c.c), İnşallah seçimi kazanmayı nasip ettiği takdirde, ben Çetin NAZİK’in çok başarılı bir Belediye Başkanı olacağına samimiyetle inanıyorum.

Kars’ta işe alımlardan tutun da ekonomik ve sosyal yaşam başta olmak üzere hayatın her alanında, kendinden olmayana hayat hakkı tanımayan bir zihniyet, torpil, iltimasve adam kayırmayı günlük hayatta alışılagelmiş rutin bir kural haline getirmiştir.

İşte tam da bu atmosferde kazanılacak bir MHP belediyesi şehre bir nefes aldıracak, torpili ve kimsesi olmayanların da sığınağı olacaktır İnşallah.

MHP Kars’ta bir dengedir. MHP’nin Kars belediyesini tekrar kazanmasıyla, bozulan siyasi ve toplumsal dengeler yeniden tesis ve temin edilecektir.

Bu sebeple doğup büyüdüğümüz, bize anlam ve farklılık katan, bizi Kafkasların o kadim kültürüyle yoğuran Kars’ta MHP kazanmalıdır. Vatan içinde vatanımız olan Kars’ta MHP başarmalıdır.

Onun için Kars’ta yaşayan tüm dostlarım, arkadaşlarım, kardeşlerim, akrabalarım ve büyüklerime hülasa tüm hemşehrilerime özellikle tavsiyem, ricam ve beklentim odur ki; adayımız Sayın Çetin NAZİK beyi dualarınızla oylarınızla destekleyiniz lütfen. Çetin NAZİK’in şahsında Milliyetçi Hareketi destekleyiniz.

 

Çünkü MHP Bayraktır.
Çünkü MHP Vatandır.
Çünkü MHP Dindir.
Çünkü MHP Devlettir.

Çünkü MHP bir gelin çeyizidir.
Çünkü MHP şehitlerimizin namusumuza emanet ettiği kutlu yadigârdır.

Umut en son terk olunan şeydir.
Ve bizim nazarımızda MHP de öyledir.
Ölüp canlarımız bedenlerimizden çıkmadıkça, MHP için çalışılacaktır. Gerektiğinde MHP için acı ve ızdıraplar çekilecektir.

Çünkü Umut MHP’dir.
MHP UMUTTUR.

 

ONUR ERSANÇMIŞ
Kars Ülkü Ocakları Eski İl Başkanı

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.