ON BİN ADET OYUNCAK ÇOCUKLARLA BULUŞTU

ON BİN ADET OYUNCAK ÇOCUKLARLA BULUŞTU

Iğdır valiliğinin girişimi ile iş adamlarından temin edilen on bin adet çeşitli oyuncağın öğrencilere dağıtımı başladı. Iğdırlı iş adamı...

Iğdır valiliğinin girişimi ile iş adamlarından temin edilen on bin adet çeşitli oyuncağın öğrencilere dağıtımı başladı.

Iğdırlı iş adamı Ahmet Şeylan ve Toys Türkiye Iğdır’da ki çocuklara dağıtılmak üzere gönderdikleri oyuncaklar Iğdır Vali Yardımcısı Mevlüt Özmen,Bilgehan Karanfil,Jandarma yüzbaşı İsmail Karaca, milli Eğitim şube müdürleri Sedat Bilir ve Cabbar Turan’ın katılımı ile köy okullarında öğrencilere dağıtılarak öğrenciler sevindirildi.

Iğdır vali yardımcısı Mevlüt Özmen’in koordinesinde başlatılan “Köy çocukları için oyuncak kampanyası “Alibeyköy,Karaçomak, Aliköçek ,köylerinde başlatılarak okula giden öğrencilere verildi.

Organizeyi yapan Vali yardımcısı Mevlüt Özmen, “Oyuncak alma imkanı olmayan dağ köylerindeki çocuklarımıza Iğdırlı iş adamı Ahmet Şeylan ve Toys Türkiye 150 bin tl değerinde on bin adet oyuncak gönderdi. Oyuncakları iş adamı İshak Yaycılı tırı ile ücretsiz getirdi. Teşekkür ediyoruz. Biz Devlet olarak köylerimize vatandaşlarımıza gereken yardımı yapıyoruz. Şimdiye kadar 24 milyon TL yardım yaptık bu yardımlarla vatandaş çocuğuna oyuncak almıyor. Bende köyde yetiştim. Zor şartlarda büyüdüm çamurdan arabalar yaptık. İş adamlarımızla temasa geçerek onlardan oyuncak aldık bütün çocuklarımıza oyuncakları vermek istiyoruz. Çocuklarımız çok sevinecektir. devletimizin şefkatli yüzünü gösteriyoruz..”şeklinde konuştu.

Oyuncakları alıp sevinen öğrencilerde teşekkür etti. Okulda görev yapan öğretmen “çok iyi oldu okulumuzda birçok öğrencinin oyuncağı yok. Çok motive oldular sevindiler. Iğdır valiliğine iş damarlına teşekkür ederim. Öğrencilerimiz mutlu oldu.”dedi.

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Iğdır