Iğdır Haber Turu

Iğdır Haber Turu

IĞDIR GİRİŞİMCİ KADINLAR DERNEĞİNDEN İL EMNİYET MÜDÜRÜ YÜKSEL BABAL’A ZİYARET Iğdır Girişimci Kadınlar Derneği Başkanı Bilgi...

IĞDIR GİRİŞİMCİ KADINLAR DERNEĞİNDEN İL EMNİYET MÜDÜRÜ YÜKSEL BABAL’A ZİYARET

Iğdır Girişimci Kadınlar Derneği Başkanı Bilgi ALAGÖZ ve dernek üyeleri Saliha AKKUŞ ve Emel ALKAZAK, İl Emniyet Müdürü Yüksel BABAL’ı makamında ziyaret etmişlerdir.
Gerçekleşen ziyarette; Dernek Başkanı Bilgi ALAGÖZ ve dernek üyeleri, İl Emniyet Müdürü Yüksel BABAL’a yürüttükleri faaliyetler hakkında bilgi vererek, önümüzdeki süreçte yapacakları ve gelirini maddi imkansızlıklar içinde eğitimlerini sürdüren ihtiyaç sahibi öğrencilere verecekleri projeler ve sosyal etkinliklerde, İl Emniyet Müdürü Yüksel BABAL’ı görmek istediklerini belirterek davet etmişlerdir.
İl Emniyet Müdürü Yüksel BABAL, Iğdır Girişimci Kadınlar Derneği Başkanı ve üyelerinin anlamlı ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, kadınların hayattaki rolünün gelişmesi ve birçok alanda başarılı olması için katkıda bulunacağını ve Derneğin projelerine ve sosyal etkinliklerine katılarak destek vereceğini belirtmiştir.

 

KAMU SEN VE TÜRK SAĞLIK SENDEN BAŞHEKİME NEZAKET ZİYARETİ
Kamu Sen Iğdır il başkanı Ali Arslan ,Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Haydar Ali Karasu ,iş yeri temsilcisi Ayşe Gölçek,Türk Haber Sen başkanı Cafer ile birlikte Iğdır Devlet Hastanesi’nde yeni göreve başlayan Yönetici-Başhekim Op.Dr. Nevruz Erez’i, makamında ziyaret etti.
Iğdır Devlet Hastanesi’nde yeni göreve başlayan Yönetici-Başhekim Op.Dr. Nevruz Erez’de ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getirerek teşekkür etti.

ÇALIŞANLAR ARASINDA ADALET HASSASİYETİ

Kamu Sen Iğdır il başkanı Ali Arslan ziyaret sırasında, Yeni göreviniz hayırlı olsun. Kendi ilimizin insanının böyle bir makamda olması bizi mutlu etmiştir. Zira Iğdır’ı bilen tanıyan eskiden aynı görevi başarıyla yürüten bir kişinin atanması olumlu olmuştur. Yöre insanını beklentilerini iyi biliyorsunuz. Daha önce yine yönetici olarak görev yaptığınız Devlet Hastanesi’nde de yönetmelikler çerçevesinde kurumu sevk ve idare etme noktasında başarılı olduğunuzu ve çalışma hayatında çalışanlar arasında adaletin eşit dağıtılmasına hassasiyet gösterdiğinizi biliyoruz. Başarılar dileriz “dedi.
Başhekim Nevruz Erez,”de “Doğduğum memleketime en iyi hizmeti vermek için çalışacağım. Adaletli davranacağım. İşi ehline vermek prensibimdir. Iğdırlılara en iyi hizmeti vermek için bütün çalışanlarımızla çalışacağız. ”şeklinde konuştu.

 

OKUMAYI SEVDİRMEK İÇİN ÖĞRENCİLER ROMAN KAHRAMANI OLDU

Iğdır Mehmet Murat İşler Sosyal Bilimler Lisesi kütüphanecilik kulübü öğrencileri, toplum hizmeti kapsamında okumuş oldukları kitap kahramanlarını canlandırdılar.

Iğdır Mehmet Murat İşler Sosyal bilimler lisesi öğrencileri merkez ilkokul ve ortaokulları ziyaret ederek bu okullardaki öğrencilere kitap okumanın etkisini, önemini canlandırdıkları karakterler aracılığıyla aktarıyorlar.
Bu etkinlik kapsamında Iğdır valisi Davut Haner ,Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt ,okul Müdürü Rohat Hun ve öğrencileri makamında kabul ederek bir süre sohbet etti.Öğrencilere hayal kurun fakat hayallerinizi gerçekleştirmek içinde gayret edin.dedi. Öğrencilerle sohbet eden valimiz ziyaretin sonunda bu etkinliği gerçekleştiren öğrencilere teşekkür ederek kitap hediye etti.
Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’te “İlimizde kitap okumayı yaygınlaştırmak için çalışmalar yapıyoruz. Bu öğrencilerde okudukları romanların kahramanı olarak bir farkındalık yaratmak istediler.”dedi.
Okul müdürü Rohat Hun ise bu etkinlikle kitap okuma seferberliğine katkıda bulunmak istediklerini belirtti. Dizi,film ve sinemadan önce kitabın tercih edilmesi için bir farkındalık oluşturmak için yola çıktıklarını belirten Rohat Hun okullardaki ilgiden oldukça memnun olduklarını söyledi. Rohat Hun bu çalışma sürecinde desteklerinden ötürü Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’e, kulüp öğretmenlerine ve öğrencilere teşekkürlerini iletti.
Ziya Gökalp Ortaokulunda sınıfları gezen roman kahramanları kendilerini, tanıtarak roman hakkında bilgi verdiler.
Öğrencilerde çok etkilendiklerini belirterek okumadıkları romanları okuyacaklarını söylediler.

 

MİNİKLERDEN BÜYÜKLERE HEYECAN YAŞATAN GÖSTERİLER

HAZAR KOLEJİ ÖĞRENCİLERİ OKUMA BAYRAMI YAPTILAR

 

-Iğdır Hazar Koleji İlk Okulu 1/A-1-B sınıfı öğrencileri okuma bayramı yaptılar.

Birçok velinin, okul idarecilerinin ve öğrencilerin katılımıyla izlenen müsamerede birinci sınıfa yeni başlayan minikler okuma yazmanın yanı sıra sosyal ve kültürel alanda da kendilerini ispat ettiler.

1-A,1-B sınıfı öğrencileri öğretmenleri Müge Ekinci Kaplan ve Dilek Uymaz ile birlikte hazırladıkları okuma bayramında öğrenciler İstiklal Marşı'nın her bir kıtasını tek tek okuyarak salondakilere heyecanlı anlar yaşattılar.

Okuma bayramında Şiirler okundu, çeşitli skeçler, şarkılar söylendi ve oyunlar oynandı. Öğrenciler koro eşliğinde Ellerinde Türk Bayraklarıyla okul şarkıları ile Atatürk, Cumhuriyet, Küçük Asker ve Öğrenmenim adlı şarkıları seslendirdiler

Hazar Kolejinde bulunan 42 öğrenci, velileri çocuklarının 5 ay gibi kısa bir sürede çocuklarına okuma yazma öğreten ve şiir şarklı ezberleten Sınıf öğretmenleri Müge Ekinci Kaplan ve Dilek Uymaz ‘a teşekkür ettiklerini belirterek çocuklarının bu başarısından dolayı mutlu olduklarını belirttiler.

Açılış konuşmasını yapan okul müdürü Nurcan Ateş,Eğitim insalaık tarihi kadar eskidir.Eğitimdirki nesilleri ilerleten,ve aydınlatan biz de bu asil ve kutsal görevin farkındayız.İnsanalığa başlıca borcumuzun bıkmaksızın okumak öğrenmektirHazar koleji olarak hedefimizidr.Gözünüzün nuru can parcanız evlatlarınız hayatın önündeki perdeği acıp aydınlandılar okudular.Bizler eğitimci olarak bu mesleleleri aydınaltmaya devam edeceğiz.Hoşgörülü,çalışkan barış içinde yaşayan doğru nesiller oluşturmanın gururunu hep taşıyacağız.”dedi.

Okuma bayramına öğrenci velileri okul yetkilileri Serdar Kavza,Yaşar Kartadağ,Abdullah Kekili de katıldı.

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Iğdır