ERMENİ SALDIRISI ERMENİ SINIRINDA KINANDI

ERMENİ SALDIRISI ERMENİ SINIRINDA KINANDI

  Türkiye Azerbaycan Dostluk dernekleri Federasyonu Iğdır Azerbaycan evi tarafından Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarına yaptıkları saldırılar...

  Türkiye Azerbaycan Dostluk dernekleri Federasyonu Iğdır Azerbaycan evi tarafından Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarına yaptıkları saldırılar bir Mitingle kınandı..

Alican sınır kapısında düzenlenen miting saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. Ehlibeyt Alimler Derneği hocası Cemal Pozan şehitler için Kuran-ı Kerim okudu.Veli Beder dua etti.

Türkiye Azerbaycan sınırı olan Alican sınır kapısında düzenlenen mitingde konuşan Türkiye Azerbaycan Dostluk dernekleri Federasyonu Genel Başkan yardımcısı Serdar Ünsal:”Yüreği Türkiye Azerbaycan sevdasıyla dolu olan vatan millet bayrak uğruna canını seve seve vermeye hazır olan Iğdırlıları sevgi ile selamlıyorum. Türkiye Ermenistan sınırından başta Ermenistan,Ağa babası Rusya ve Avrupa birliğine sesleniyorum. Azerbaycan Yalnız değildir. Türk devleti, Türk milleti Azerbaycan’ın yanındadır. Azerbaycan içinde savaşmaya hazırız. Ermeniler saldırgan tutumunu sürdürüyor. Ateşkesi bozuyor.1992 yılında masum silahsız Azerbaycan Türkü’nü Rusların desteği ile katleden Ermeniler, yine saldırmışlar fakat Kafkasların parlayan yıldız olan Azerbaycan’dan gereken dersi almı8şlardir. Güçlü bir orduya sahip olan Azerbaycan ordusu işgal edilen bir kısım toprakları geri almıştır. Azerbaycan bayrağını dalgalandırmıştır. Ermeniler soykırımcı bir millettir. Bunu biz 1915-1920 yılları arasında Anadolu’da, Azerbaycan’da görmemiz mümkündür. Bugünde Ermenilerin torunları 1992 yılında Hocalı’da soykırım yapmıştır. Ermenilerin yaptıklarını asla unutmayacağız. İşgal edilen topraklarda Azerbaycan bayrağını dalgalandıracağız. O gün yakındır. Türkiye ve Azerbaycan’da ki şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.”dedi.

TAD Iğdır şubesi başkan yardımcısı Tan Demirkaya’da yaptığı konuşmada Ermenileri saldırgan bir millet olduğuna vurgu yaparak, Azerbaycan’ın düşmanı bizim düşmanımızdır.Ermeniler Ağrı Dağı’nı alma peşindeler. Ağrı Dağından bir taş bile vermeyiz. Bugünkü Erivan Türk yurdu İrevan hanlığıydı. Bir gün gelecek yine bizim olacaktır. Ermenilere Azerbaycan ordusu gereken dersi vermiştir ve verecektir “

Programa Iğdır Emniyet Müdürü Yüksel Babal,Uluslar arası Azerbaycan Medeniyet Dil Tarih Kültür medeniyet merkesi başkanı ve TADDEF genel başkan yardımcısı Seyfettin Ayakyay, Aralık Belediye başkanı Bayram Teksay,Karakoyunlu Belediye başkanı Kurban Kaya,Ticaret ve sanayi odası başkanı Kamil Arslan,Iğdırlı Kıbrıs gazileri derneği Başkanı İsmet Tağal,Kafkas Çeçen Derneği başkanı Muharrem Çeçen,Şehit ve Gazi aileleri Derneği başkanı yardımcısı Kamber Güzelkaya,Kamusen başkanı Ali Arslan , ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

Mitingde sık sık Ermenistan şaşırma, sabrımız taşırma,Katil Sarkiyan döktüğün kanın hesabını vereceksin,Karabağ Türk’ündür Türk kalacaktır.Biz Türk’üz Azerbaycan için ölürüz.Karabağa savaşmak için gitmek istiyoruz,Katil Ermenistan-katil Sarkisyan,Biz iki devlet bir milletiz.Azerbaycan’ın sevinci ,sevincimiz acısı acımızdır” sloganları atılarak dövizler ve Türkiye Azerbaycan bayrakları taşındı.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Iğdır