Yüce Türk Milleti Hain Terör Örgütüne Gereken Cevabı Verecektir

Yüce Türk Milleti Hain Terör Örgütüne Gereken Cevabı Verecektir

Başkan Karaçanta, Mardin'in Nusaybin ilçesinde hain terör örgütü tarafından tuzaklanan el yapımı patlayıcı zırhlı aracın geçişi sırasında infilak etmiş patlamada, 1 askerimiz şehit olurken, 6 askerimizde yaralanmıştır.

 Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, “Yüce Türk Milleti onurlu duruşu ile hain terör örgütüne birlik ve beraberlik içerisinde gereken cevabı verecektir,” dedi.

Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, son günlerde artan terör olayları üzerine yaptığı açıklamada, "Biz biriz, beraberiz ve ilelebet de böyle kalacağız. Türk milleti şartlar ne kadar ağır olursa olsun, tahriklere kapılmamalı, Türkiye’yi bir iç çatışma ortamına, bir kardeş kavgasına sürüklemek isteyen hain tezgâhlara asla alet olmamalıdır" dedi.

Başkan Karaçanta, "Taşkınlıktan ve ölçüyü kaçıran heyecan selinden uzak durmak, sağduyulu ve soğukkanlı hareket etmek herkesin en temel tarzı olmalıdır. Her gün şehit haberi gelirken, Türk halkının bu duruma sessiz kalmayacağını burdan belirtmek istiyorum. Güvenlik güçlerimiz bu hain terör örgütüne en ağır şekilde karşılık vermektedir. Bizlerde her zaman güvenlik güçlerimizin yanındayız,” dedi.

TÜRK MİLLETİ OYUNLARA GELMEZ!"

Karanlık bir elin ülkeyi ateşe vermeye çalıştığını belirten Başkan Karaçanta, Türk-Kürt düşmanlığı için provokasyon yapan, fırsat kollayan, ortam yoklayan mihrakların kurguladıkları oyunlara düşmemek, yazdıkları senaryolara alet olmamak gerektiğini söyledi. Vahşet, kan, göz yaşı projelerine Türkiye'yi de dahil etmeyi planlayan şer odakları düğmeye basmış ve güvenlik güçlerimize yönelik saldırılar birbiri ardına devam etmiştir. Askerlerimiz polislerimiz birer birer şehit olmaya devam etmektedir. Şehit askerlerimize ve polislerimize yüce Allah'tan rahmet, ailesi, sevenleri ve Türk milletine baş sağlığı diliyoruz, yaralı askerlerimize ve polislerimize ise acil şifalar temenni ediyoruz.

"TÜRK MİLLETİ ALÇAK TERÖR ÖRGÜTÜNE EN SERT ŞEKİLDE CEVAP VERECEKTİR"

Ülkemizin bir kargaşaya düşmesini bekleyen şeref ve edep fukaraları Türk Milletinin Malazgirt'te, Kurtuluş Savaşı'nda ve Çanakkale'de vermiş olduğu mücadeleyi akıllarından çıkarmamalıdırlar. Millet olarak, alçak terör saldırıları karşısında tahriklere gelmemeliyiz..

Bizi, çirkin hesaplarına alet etmeyi aklından geçirenler; Türk-Kürt düşmanlığını bilemeye çalıştılar, ama başaramadılar. Mezhep kıvılcımını çıkararak, son yurdumuzun ateşe verilmesini istediler, ama yapamadılar yapamayacaklarda.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kars Haber