Vicdansızlar Kent Ormanı'nda Kamelya'yı Kırdılar

Vicdansızlar Kent Ormanı'nda Kamelya'yı Kırdılar

Kars Belediyesi tarafından Dereiçi Mevki’nde yaptırılan Kent Ormanı’ndaki kameyleler, kimliği belirsiz kişi veya kişilerce tamamen kırıldı....

Kars Belediyesi tarafından Dereiçi Mevki’nde yaptırılan Kent Ormanı’ndaki kameyleler, kimliği belirsiz kişi veya kişilerce tamamen kırıldı.

Kars Belediyesi tarafından Dereiçi Telsiz Mevkinde yaptırılan Kent Ormanı’ndaki, kamelya ve oyun grupları, kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından tahrip edildi.
Parkta bulunan kamelyayı kırarak parçaladılar. Parka verilen zarar ise aileleriyle birlikte kent Ormanı’na gelen vatandaşların tepkisine neden oldu.

Kars’ta vatandaşlara yapılan hizmetlere yine vatandaşların sahip çıkması gerektiğini ifade eden vatandaşlar, bu tür hizmetlere zarar verilmesinin vicdana sığmayacağını söylediler.
Kent Ormanı’nın Kars’ın en önemli mesire alanlarından bir tanesi olduğuna dikkat çeken vatandaşlar, halkın ortak kullanımına sunulan ve halk tarafından korunması gereken yerlere herkesin sahip çıkması gerektiğini belirttiler.
Kamelya’nın paramparça edilmesine tepki gösteren vatandaşlar, “Kent Ormanı yıllarca atıl durumda kalmış, hayvan otlağı ve içkicilerin mekanı olmuştu. Belediye Orman Müdürlüğü ile ortaklaşa burayı çok güzel bir alan yaptı. Her yere çeşme ve kamelya yapıldı. Çocuklar için oyun alanları yapıldı. Ancak geçen süre içerisinde kamelya ve oyun alanları kırıldı. Çeşmeler söküldü. Adeta Kent Ormanı herkesin gözleri önünde talan ediliyor. Buna kimse dur demiyor. Bu şekilde devam ederse Kent Ormanı’nın yerinde yeller esecek” diyerek herkesi duyarlı olmaya davet ettiler.

“HALKIN PARASIYLA YAPILDI”

Halkın parasıyla Kent Ormanı’nın yapıldığının altını çizen vatandaşlar, “Buralar halkın parasıyla yapılıyor. Bu tür çirkin davranışları kimler hangi amaçla yapıyor bilemiyoruz, ancak en kısa sürede yakalanarak gerekli cezayı almaları gerekiyor. Yazık değil mi? Kamelyaların kime ne zararı var? Her taraf içki şişesi dolu, halkın piknik yaptığı alan hayvan otlağı olmuş. Anfi Tiyatro alanı sökülmüş, Yolların taşlarını sökmüşler. İnsanlar kendileri için yapılan hizmetlere nasıl zarar verebilir. Anlamış değiliz. Belki de kasıtlı yapılıyor. Vatandaşlar buraya gelmesin diye. Ancak yazık oluyor. Bu tür hizmetleri yapmak zordur. Ancak bunları korumakta biz insanlara düşüyor” dediler.
Öte yandan Dereiçi Telsiz Mevki’deki Kent Ormanı’nda çeşmeler yerlerinden sökülmüş, kamelyalar kırılmış ve çocuk oyun alanlarda tahrip edilmiş vaziyette bulunuyor. Her tarafı içki şişleriyle dolu olan Kent Ormanı içkicilere ev sahipliği yapıyor. Gelişi güzel çöplerin sağa sola atıldığı Kent Ormanı yetkililerden ise ilgi bekliyor.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kars Haber