Vali Rahmi Doğan Emniyet İçerisindeki Yapıyı Çözdük

Vali Rahmi Doğan Emniyet İçerisindeki Yapıyı Çözdük

  Kars İl Emniyet Müdürlüğü’ndeki Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) çözüldü. Kars Valisi Rahmi Doğan,...

  Kars İl Emniyet Müdürlüğü’ndeki Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) çözüldü.

Kars Valisi Rahmi Doğan, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında alınan kişilerin verdiği beyanlar sonucunda emniyetteki yapıyı çözdüklerini belirtti.

15 Temmuz darbe girişimin ardından yaşanan gelişmelerle ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunan Kars Valisi Rahmi Doğan, ellerinde yeni bilgiler olduğunu ve bu bilgiler doğrultusunda operasyonlar düzenlendiklerini söyledi.
Vali Doğan, “Şu anda operasyonla ilgili ifadeler alınıyor. Tutuklamalar var, gözaltılar var. Yeni bilgiler geliyor. Bu bilgiler doğrultusunda yeni operasyonlar yapılıyor. Tabi 15 Temmuz darbe girişimi millete karşı yapılmış bir ihanettir. Bu ihanetin hesabını bu devlet yapanlardan, yardım ve yataklık edenlerden soracaktır” dedi.

Bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor diyen Doğan, kurumlarda FETÖ’ye yardım ve yataklık edenlerin tamamının elden geçirileceğini ifade etti.
Doğan, “Kurumlarda bunlara yardım ve yataklık eden ve sivil ayakları da olmak üzere tamamı elden geçirilecek. Bunlarla birlikte hareket edenler gerekli cezaya çarptırılacaktır. Tabi bizim bölgemizde iki ana tugayın çıkmış olması ve asker yoğunluğunun fazla olması, biz henüz kurumlara yeni girdik. Operasyonlarımız kurumlarda ve sivil ayak olmak üzere devam ediyor. Bu bir müddet daha devam edecek. Çünkü bu süreç alınan kişiler vermiş oldukları ifadelerde yeni kişileri beyan ediyorlar” diye konuştu.

“Emniyetteki FETÖ’cü yapı çözüldü”

Emniyetteki yapının çözüldüğüne dikkat çeken Doğan, “Geçen hafta içerisinde emniyetteki yapıyı çözdük. Ve emniyetteki yapıya ilişkin bilgiyi arkadaşlar basına duyurdu. Birimleri de isimleriyle kodlayarak işte polisleri o gün KOM polisleri çağrılacaksa o gün ‘Kimya’ dersi şeklide, diğer birimleri farklı ders adlarıyla toplantılar yapmışlar. Himmet toplamışlar, emniyetteki yapıyı çözdük. Diğer birimlerdeki yapılarda çözülecek. Artık yavaş yavaş ifadelerden bu

yapının nasıl çalıştığı, nasıl hücre yapılanması içerisinde bulundukları ortaya çıkıyor” şeklinde konuştu.

“Bu yapıyla ilgili sivil ayak ve diğer sosyal kesimlerim tamamına yönelik çalışmalarımız devam edecek”

Türkiye’nin biran evvel normale dönmesi gerektiğinin altını çizen Kars Valisi Rahmi Doğan, özetle şunları söyledi:

“Hızlı bir şekilde sonuçlandırmak istiyoruz. Çünkü ilimizi ve Türkiye’yi biran önce normale döndürüp işimize bakmak istiyoruz. Ama en ince ayrıntısına kadar bu çalışmayı da yapacağız. Bundan sonra da gözaltılar olacaktır, devam edecektir, tutuklamalar olacaktır. Bu yapıyla ilgili olan sivil ayak ve diğer sosyal kesimlerim tamamına yönelik çalışmalarımız devam edecek.”

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kars Haber