ünay Özdemir´İn Anneler Günü Mesajı

ünay Özdemir´İn Anneler Günü Mesajı

 Kars Valisi Günay Özdemir, Anneler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Özdemir'in yayınladığı mesaj şöyle: Yeryüzünde en kutsal görevi üstlenen,...

 Kars Valisi Günay Özdemir, Anneler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Özdemir'in yayınladığı mesaj şöyle:

Yeryüzünde en kutsal görevi üstlenen, karşılıksız sevgi, hoşgörü ve mutluluğumuzun kaynağı, en aziz varlığımız olan annelerimizi andığımız bir anneler gününü daha kutluyoruz.

Anneler Günü, aslında annelerimize değil, annelere verilen değeri dile getirme fırsatı verdiği için eşlere, çocuklara verilmiş iyi bir fırsattır. Annelerimiz, bizleri dünyaya getiren, en iyi şekilde yetişmemizi sağlayan, ailemizin temel taşı ve en değerli varlığımızdır. Yüreklerinde taşıdıkları merhamet, iyilik, güzellik, sabır, adalet ve eşitlik gibi erdemlerle hayatlarımıza ışık tutan annelerimiz, insanoğlunun hayattaki en önemli hazinesidir. Onlar, sevgilerin en yücesine, mutlulukların en güzeline layıktır. Annelerimizden aldığımız sevgi, hoşgörü, sabır ve emeğin bedelini, onlara karşı sorumluluklarımızı yerine getirerek ödeyebiliriz.

İnanç sistemimiz de anneye çok büyük önem atfetmiş, ulaşılması gereken cenneti annelerin ayakları altına sermiştir. Anneye itaat ve hizmet, ibadet kabul edilmiş ve anneye şefkat, tevazu ve merhamet tavsiye edilmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle; varlıklarıyla yaşamımızı güzelleştiren, baş tacımız annelerimizin ve yüreği annelik hisleriyle dolu olan tüm kadınların “Anneler Günü”nü kutluyor, şiddetten uzak bir aile ortamı, mutluluk ve huzur dolu günler diliyorum. Hasta olan annelerimize acil şifalar, vefat eden annelerimize de Cenab-ı Allah’tan rahmet niyaz ederken, özellikle evlatlarını bu aziz vatan uğruna şehit veren annelerimize Cenab-ı Allah’tan sabr-ı cemil niyaz eder, tüm annelere saygı, sevgi ve muhabbetler sunarım.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kars Haber