1. HABERLER

  2. KARS HABER

  3. TYSD Kars Şubesi´nin eğitime desteği devam ediyor
TYSD Kars Şubesi´nin eğitime desteği devam ediyor

TYSD Kars Şubesi´nin eğitime desteği devam ediyor

Türkiye Yardım Severler Derneği (TYSD) Kars Şube Başkanı Yasin Aşkın Yıldırım, eğitim ve öğretime destekleri sürdürdüklerini belirtti.

A+A-

Türkiye Yardım Severler Derneği (TYSD) Kars Şube Başkanı Yasin Aşkın Yıldırım, eğitim ve öğretime destekleri sürdürdüklerini belirtti. 

 

Başkan Yasin Aşkın Yıdırım, 127 öğrenciye yapmış olduklerı burslara 77 öğrenci daha ileve ettiklerini söyledi.

TYSD Kars Şube Başkanı Yasin Aşkın Yıldırım, “2015 ve 2016 yılı içerisinde 127 öğrencimize yapmış olduğumuz burs yardımlarına bu yıl 2016 ve 2017 yılı için 77 öğrencimizi daha ilave ederek eğitim ve öğretime büyük katkı sağladığımızı düşünüyorum, katkılarımız artarak devam edecektir” dedi.

Güçlü devlet için eğitimin şart olduğunu dile getiren Başkan Yıldırım, “Bir insanın başarıyı yakalaya bilmesi için kendini geliştire bilmesi eğitimle mümkündür, olmazsa olmazıdır. Vatandaşları iyi eğitim olmuş toplumlar, her zaman dünya devletleri için de saygın zengin, ilimde önde ve güçlü bir konuma sahiptir” diye konuştu.

Yıldırım, “Milletler eğilmek, bükülmek istemiyorlarsa eğitime ve bilime önem vermeleri gerektiğini mutluluğun ve kalkınmanın en iyi çözüm yolu olduğunu bilmelidirler. Öğrenimin yaşı yoktur her çocuk ana kucağından itibaren eğitim ve öğretim görür. Devletin eğitim ve öğretime verdiği ve vereceği önem geleceğimizin teminatı olacağını unutmayalım”şeklinde konuştu.
Kars'ta zor koşullarda okumaya çalışan öğrencilerimize maddi ve manevi desteği sürdürmek gerektiğine dikkat çeken, TYSD Kars Şube Başkanı Yıldırım, şunları söyledi:

“Elimizden geldiğince desteklerimizin devam edeceğini söyleyen Yasin Aşkın Yıldırım şahsım ve tysd derneği olarak öğrencilerimizin her zaman yanında olacağımızı lafla değil yaptıklarımızla yanların da olacağımızı bir kez daha söyler saygılar sunarım.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.