Tek Bir Taşeron İşçisi Kalmayacak

Tek Bir Taşeron İşçisi Kalmayacak

Başbakan Ahmet Davutoğlu, taşeron işçilerinin kamuya alınacağı müjdesini verdi.

 Başbakan Davutoğlu, partisinin Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Hükümetin 3 aylık, 6 aylık ve bir yıllık programları paylaştığını hatırlattı. Bakanlar Kurulu'nda dün taşeron işçilerle ilgili aldıkları bir kararı müjdelemek istediğini söyleyen Davutoğlu, şöyle konuştu:

"Seçim vaatlerimizde, asil işlerde çalışanları kamuya alacağımızı vurgulamış ve bunu açıklamıştık. Bu sözümüzü yerine getirecek çalışmaları tamamladık, dün gece neredeyse saat 12.00'ye kadar süren çalışmalarda nihai noktaya geldik. Böylelikle asıl işlerde çalışan personelimizi kamuya alıyoruz, hayırlı olsun. Ayrıca vaatlerimiz arasında olmamasına rağmen adalet ve eşitlik gereği vatandaşlarımızın beklentilerini de göz önünde bulundurarak bir karar daha aldık. Yardımcı işlerde çalışan kardeşlerimiz için de müjdeli bir kararımızı bütün vatandaşlarımızla paylaşmak istiyorum. Yardımcı işlerde çalışan kardeşlerimizi de kamuya almayı kararlaştırdık. Böylece ister asıl işi olsun ister yardımcı işi olsun dışarıda kalan tek bir taşeron işçisi kalmayacak inşallah.

Biz söz verdik mi böyle söz verir, icraat yaptık mı böyle icraat yaparız. Önümüzdeki günlerde TBMM'ye sunacağımız yasa tasarısıyla kamuda hem asıl işlerde hem de yardımcı işlerde sürekli olarak çalışıp emeklilik hakkını elde etmemiş olanları da kamuya alacağız. Söz konusu çalışanlarımız, özel sözleşmeli olarak aldıkları ücretleriyle beraber çalıştıkları yerlerde çalışmaya devam edecekler. 1 Kasım'dan önce kamuda alt işveren yanında çalışmaya başlamış olup halen çalışmaya devam eden kardeşlerimiz de bu haktan yararlanacak. Bu süre içinde herhangi bir suiistimale de izin vermeyeceğiz. Belediyeler ve il özel idarelerinde alt işveren yanında çalışanlar ise mahalli idareler tarafından kurulacak şirketlerde istihdam edilecek."

"Hiç şüpheniz olmasın, terör yenilecek millet kazanacak"

Başbakan Davutoğlu, seçim öncesi açıkladıkları vaat ve reformlara başka düzenlemeler de ilave ettiklerini söyledi.

Türkiye'nin her meselesini kendi meseleleri olarak bildiklerini dile getiren Davutoğlu, "Her tıkanıklığı aşmaya, her vatandaşımızı rahatlatmaya çalışıyoruz. İçinde bulunduğumuz olumsuz şartlara rağmen Türkiye geleceğe dönük iradesini ve istikametini asla yitirmeyecektir. Ortaya koyduğumuz bütün hedefleri aynı azim ve kararlılıkla kovalamaya devam edeceğiz. Asıl önemli meselemiz, geleceğe hazırlanmaktır. Hükümet olarak dikkatle, titizlikle, kararlılıkla programımız doğrultusunda gereken her şeyi yapıyoruz. Türkiye bugün yaşadığı zorlukları aşacak güce, enerjiye, birikime ama en önemlisi de millete inanca ve imana sahiptir. Hiç şüpheniz olmasın, terör yenilecek, millet kazanacak. Allah milletimizin yolunu açık etsin." diye konuştu.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Dünya