Tarım İl Müdürü Uyardı: Bu Tarihe Dikkat!

Tarım İl Müdürü Uyardı: Bu Tarihe Dikkat!

Kars Tarım İl Müdürlüğü, ilçe Müdürlükleri ve Kars İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği ilan panosunda 14.03.2016 - 23.03.2016 tarihleri arasında 10 gün süre ile askıya çıkarıldığı hatırlatması yapıldı.

 Kars, Tarım İl Müdürlüğü tarafından 2016 yılı tarımsal desteklemelere ilişkin Bakanlar Kurulu Kararı ve ilgili tebliğ kapsamında, Kars ili 2016 Yılı Anaç Koyun Keçi Desteklemesi İcmal-1 Askı Listesi Kars Tarım İl Müdürlüğü, ilçe Müdürlükleri ve Kars İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği ilan panosunda 14.03.2016 - 23.03.2016 tarihleri arasında 10 gün süre ile askıya çıkarıldığı hatırlatması yapıldı.

Yetiştiriciler için son günün yarın olduğu hatırlatmasını yapan Kars Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hüseyin Düzgün, “Hayvancılığın geliştirilmesi, verimliliğin, kalitenin artırılması ve sürdürülebilirliğin sağlanması adına genel manada Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından hem bitkisel üretime hem de hayvansal üretime destekler sağlamaktadır. Bu manada anaç koyun, keçilere de destek veriliyor. Bu günlerde anaç koyun, keçiler için başvuran yetiştiricilerin icmalleri askıya çıkmıştır.” dedi.

Öte yandan Kars’ta tahmini olarak 160 bin civarında anaç koyun ve keçinin destek kapsamına alındığını kaydeden Düzgün, “Köylerimizde kontrol altına alınmamış, kontroller esnasında köylerde olmayan yetiştiricilerimiz bu destekten faydalanamıyor. Bu manada icmaller 23.03.2016 Çarşamba gününe kadar askıda olacak. Askından indirildikten sonra 10 gün içerisinde de itiraz ve itirazın değerlendirme süresi var. Bu süreçte yetiştiriciler, listeleri kontrol ederek listelerde eksik veya yanlış gördükleri bilgilerin itiraz dilekçelerini yarın akşama kadar bizlere ulaştırsınlar. Biz sonraki 10 gün içerisinde bu dilekçeleri değerlendirip, gidip yerinde kontrollerini yapacağız. Sonraki icmalimizde bu yetiştiricilerimizi destek kapsamına dahil edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Son olarak, anaç koyun ve keçi yetiştiricilerine çağrıda bulunan Düzgün, şunları söyledi: “Yetiştiricilerimizden talebimiz koyun ve keçi yetiştiricilerimiz mutlaka askı icmallerini kontrol etsinler, müdürlüğümüzden ve Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanlığı’ndan bu konulara yönelik bilgi alsınlar veya taleplerini iletsinler. Biz yetiştiricilerimizin mağdur olmamaları için biraz daha dikkatli davranmalarını tavsiye ediyoruz.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kars Haber