SULTAN ALPARSLAN´IN BURSLULUK SINAVINA YOĞUN İLGİ

SULTAN ALPARSLAN´IN BURSLULUK SINAVINA YOĞUN İLGİ

SULTAN ALPARSLAN´IN BURSLULUK SINAVINA YOĞUN İLGİ

 Kars’ın eğitim kalitesine büyük katkıları olan Sultan Alparslan Eğitim Kurumları, Karslı öğrencileri Bursluluk Sınavında buluşturdu.

4,5,6 ve7.Sınıf öğrencilerini kapsayan Bursluluk Sınavında öğrencilere, Matematik, Türkçe, Fen ve Teknoloji ve Sosyal Bilgilerden sorular yöneltildi. Sınava katılan öğrenciler, Bursluluk Sınavı sonucuna göre, Sultan Alparslan Eğitim Kurumlarında Sınav sonuçları; en geç 28 Mart Pazartesi günü saat: 10.00'da, “www.ozelsultanalparslan.k12.tr” internet adresinden duyurulacaktır. Öğrenciler, sisteme T.C. numarasını girerek ayrıntılı olarak öğrenebilecekler. Dereceye giren öğrenciler için Sultan Alparslan Eğitim Kurumları yönetimi ileri bir tarihte ödül töreni yapmayı planlıyor.

Sınanlarla ilgili olarak açıklama yapan Sultan Alparslan Eğitim Kurumları Müdürü Fatih Akaslan: “Kars’taki, ilk ve ortaokul öğrencilerinin temel derslerdeki bilgi ve hazır bulunurluk seviyelerini ve yorum kabiliyetlerini ölçmek ve okuma-anlamaya bağlı olarak sorulan soruları yapılabileceğini öğrencilerimize bir kez daha göstermektir. Öğrenciler, günümüzde çeşitli sınavlara tabi tutuluyor. Eğer başarıyı gerçekten istiyorsak bu sınav sistemine uyum sağlamamız gerekiyor. Biz de, Sultan Alparslan Eğitim Kurumları olarak öğrencilerimizin Kars genelinde kendi seviyelerini görmeleri için Bursluluk Sınavını düzenledik.

19-20 Mart 2016 Cumartesi ve Pazar günleri yapılan Bursluluk Sınavına, Kars merkez ve ilçelerde bulunan tüm ilkokul ve ortaokul öğrencileri katıldı. Yaklaşık dört kategoride 2000’i aşkın bir katılım oldu. Bu katılımı sağlayan okul müdürlerine, öğrencilerimizi hazırlayan öğretmenlerimize, velilerimize ve sevgili öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum. Bursluluk Sınav sonucuna göre, 4 kategoride 40 öğrenci okulumuzda çeşitli oranlarda burslu okuma imkânı elde etmiş olacak. Kars’da ilk defa böyle yüksek katılımlı bir organizasyon oldu. Katılan bütün velilere ve öğrencilere ayrı ayrı teşekkür ederim.” dedi.

Akaslan: “Ayrıca öğrencisini özel okula kayıt yaptırmayı düşünen velilerin ihtiyaçlarını her türlü karşılayabilecek donanımda bir eğitim kurumu olduklarını ifade etti. 2006 yılında eğitim faaliyetine adım atan Sultan Alparslan Eğitim Kurumlarının, her yıl kendisinden söz ettiren başarısını yükselttiğini de ekledi.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kars Haber