SULTAN ALPARSLAN´DA YAZAR BULUŞMASI

SULTAN ALPARSLAN´DA YAZAR BULUŞMASI

Özel Sultan Alparslan Eğitim Kurumları Türkçe Zümresinin düzenlemiş olduğu Yazar Cenk Enes Özer ile Söyleşi ve İmza Gününe yoğun ilgi gösterildi.

Üç seansta gerçekleştirilen söyleşi ve imza etkinliğine, 5 ve 6. sınıflar ile 7 ve 8.Sınıflar katıldı. Yazar Cenk Enes Özer' in "Kara Kutu Operasyonu" adlı kitabından hareketle televizyonun aile kurumu üzerindeki olumsuz etkilerini bunların nasıl ne oranda düzeltilebileceği konusunda ve fantastik romanların toplumdaki yeri hakkında velilere söyleşi gerçekleştirildi. Yazar Cenk Enes Özer' e öğrenciler çiçek ve resim, Okul Aile Birliği Üyesi Kasım Aydın da plaket takdim etti.

 

Özel Sultan Alparslan Eğitim Kurumları Türkçe Öğretmeni Yusuf Bilge yaptığı açıklamada: "Serhat şehri güzel Karsımızı bu tarz edebiyat ve sanat buluşmalarıyla hem tanıtmak hem de velilerimizi ve öğrencilerimizi Ufuk Turu kapsamında kültürel etkinliklere davet etme çabasındayız. Velilerimizi ve öğrencilerimizi okumuş oldukları eserlerin sahipleriyle buluşturmak en az onlar kadar bizleri de mutlu etti. Hayranlıkla okudukları Hizmetkâr Kim? Süleyman ve O Gemi Buraya Gelecek kitaplarına dair merak ettikleri tüm sorulara yanıt bulan öğrencilerin sevinçleri her şeyi açıklıyor. Bu yüzden bu tip etkinlikleri sıklaştırmayı planlıyoruz." Dedi.

 

Bilge, ayrıca Özel Sultan Alparslan Eğitim Kurumları olarak okuma seviyesini yükseltmek için her sabah derse başlamadan önce yirmi dakika idareci, öğretmen, personel ve tüm öğrencilerle okulda kitap okunduğunu bunun meyvelerini de aldıklarını söyledi.

 

Özel Sultan Alparslan Eğitim Kurumları Müdürü Fatih Akaslan: “Böylesine güzel çalışmalarımız devam edecektir. Okuma saatleriyle, yazar buluşmalarıyla eğitim kalitemizi daha da artıracak ve hedeflenen başarıları adım adım elde edeceğiz. Çalışmalarının sadece bununla sınırlı kalmadığını Okul Kütüphanesinin modern bir alt yapıya kavuşturulduğunu öğretmen ve öğrencilerin okul vakti dışındaki zamanlarını burada değerlendirmelerinin de olumlu sonuçlar aldıklarını dile getiren Akaslan; programa iştirak eden Velilerimize öğrencilerimize, emeği geçen öğretmenlerimize ve bizleri kırmayarak okulumuza teşrif eden Cenk Enes Özer Bey'e teşekkür ediyorum. Cenk Bey'e bundan sonraki yazın hayatında da başarılar diliyorum." Diye konuştu.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kars Haber