ŞEHİT VE GAZİ YAKINLARINI SEVİNDİRECEK TEKLİF

ŞEHİT VE GAZİ YAKINLARINI SEVİNDİRECEK TEKLİF

 CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Gaziler, malul gaziler ile yakınları ve şehit yakınlarının İDO ve BUDO’nun diğer illere yaptıkları...

 CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Gaziler, malul gaziler ile yakınları ve şehit yakınlarının İDO ve BUDO’nun diğer illere yaptıkları seferlerden ücretsiz yararlanması için Kanun teklifi verdi.

İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Kamu Kurum Ve Kuruluşlarının Ürettikleri Mal Ve Hizmet Tarifeleri İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair TBMM Başkanlığına Kanun teklifi sundu. Kanunun yasalaşması durumunda Gaziler, malul gaziler ve yakınları, şehit yakınları İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı İstanbul Deniz Otobüsü (İDO) ile Bursa Büyükşehir Belediyesine bağlı Bursa Deniz Otobüsü (BUDO) işletmelerinin diğer illere yaptıkları şehirlerarası seferlerden ücretsiz istifade edecekler.

Kanun teklifinin gerekçesinde; “Gaziler, malul gaziler ve yakınları, şehit yakınları şehiriçi toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz istifade etmelerine rağmen, İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı İstanbul Deniz Otobüsü (İDO) ile Bursa Büyükşehir Belediyesine bağlı Bursa Deniz Otobüsü (BUDO) işletmelerinin diğer illere yaptıkları şehirlerarası seferlerden ücretsiz istifade edememektedirler.” denildi.

Kanun teklifinde, 8.1.2002 tarihli ve 4736 sayılı kanuna eklenen (Ek fıkra: 12/7/2013-6495/88 md.)’ de belediyelerce sağlanan şehiriçi toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz istifade edilebilir ifadesinde, ücretsiz kelimesini takiben, ‘ve şehirlerarası hatlardan” ifadesinin yer alması durumunda Gaziler, malul gaziler ve yakınları, şehit yakınları İstanbul Deniz Otobüsü (İDO) ile Bursa Büyükşehir Belediyesine bağlı Bursa Deniz Otobüsü (BUDO) işletmelerinden ücretsiz istifadeleri mümkün olacağı ifade edildi.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kars Haber