1. HABERLER

  2. SARIKAMIŞ HABER

  3. Sarıkamış Şehitlerini Anma Etkinlikleri Başladı
Sarıkamış Şehitlerini Anma Etkinlikleri Başladı

Sarıkamış Şehitlerini Anma Etkinlikleri Başladı

Sarıkamış Harekatı 107. Yıl anma etkinlikleri, şehit yakınları ve gazi aileleri onuruna düzenlenen yemekle başladı.

A+A-

Her yıl Ocak ayının ilk haftasında düzenlenen anma etkinlikleri, Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayarak yemek programı, tüm şehitlerimiz için dua edilmesi ve protokol konuşmaları ile devam etti.

Şehit ve Gazi Aileleri Onuruna Düzenlenen yemekte Konuşan Vali Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz, “ Aziz şehitlerimizin kıymetli emaneti olan siz değerli şehit ailelerimiz ve gazilerimiz ile bir arada bulunmaktan, sizlerle aynı sofrayı paylaşmaktan duyduğum onuru ifade etmek istiyorum.  Sizleri en kalbi duygularımla saygıyla, muhabbetle selamlıyorum. 

Bin yıldır üzerinde yaşadığımız bu kutsal topraklarda bugün özgür bir şekilde yaşayabiliyorsak, burada huzurlu bir şekilde bir araya gelebiliyorsak,  mukaddesatımız koruma altındaysa, ezanlar semada yankılanıyorsa, şanlı bayrağımız dalgalanıyorsa, şüphesiz ki bunu; bedelini canıyla, kanıyla ödeyen aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz.

Onların uğrunda canını verdiği bu topraklar, akıttığı kanla vatan olmuştur. Hiçbir feragat, hiçbir vazgeçiş, insanın canı kadar kıymetli olamaz. Ancak; vatan, millet, iman, can kadar, canan kadar sevilirse insan kendinden vazgeçebilir, milleti için canını feda edebilir. 

İşte bu şuurla vatanımız, milletimiz ve devletimiz uğrunda büyük fedakârlıklar gösteren aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi hiçbir zaman unutmayacağız. Rabbim tüm şehitlerimize ve ebediyete intikal eden gazilerimize rahmet eylesin.

Kıymetli konuklar, Birlik, beraberlik ve kardeşliğimize kastedenler, dün olduğu gibi bugün de hiçbir vicdani ve ahlaki değer tanımadan üzerimize gelmeye, bu coğrafyada kan ve gözyaşı dökmeye devam etmektedir. 

Güvenlik güçlerimiz, kolluk kuvvetlerimiz, ülkemizin güvenliğini sağlamak adına, Sarıkamış’ta, Çanakkale’de, istiklal Harbi’nde olduğu gibi yedi düvele karşı verdiği mücadelenin bir benzerini bugün de yurtiçinde ve yurtdışında terör maşalarına karşı başarılı bir şekilde yürütmektedir. 

Şunu herkes iyi bilmelidir ki; ülkemizin varlığına kasteden iç ve dış hiçbir güç, istiklalimizin ve istikbalimizin üzerine gölge düşüremeyecek, ülkemizi bölemeyecek, devletimizi yıkamayacak, ezanlarımızı susturamayacak, bu ülkeye diz çöktüremeyecek, ay-yıldızlı al bayrağımız dünya durdukça göklerde dalgalanmaya devam edecektir. 


Bu amaçla; devlet olarak, valilik olarak ve toplumun tüm paydaşları olarak bizlere düşen görev ve sorumluluk, aziz şehitlerimizin uğruna can verdiği mukaddes değerlerin kıymetini bilen, milli mücadele ruhunu özümsemiş, milli benlik ve aidiyet duygusu kazanmış, vatanı ve milleti için can vermeye hazır nesiller yetiştirmektir. 

Değerli şehit ailelerimiz, kıymetli gazilerimiz,

Biliniz ki yaşadığınız acılar hepimizin acısıdır. Bu acıyı yürekten paylaştığımızı bilmenizi özellikle istiyorum. Bizler, şehitlerimizi unutmadık, unutturmayacağız! Çünkü bizler “şehitler ölmez, vatan bölünmez” nidasını yüreğinde hisseden ve gür sesle haykıran bir milletiz. Bu büyük millet, her zaman yanınızda ve size minnettardır. 

Bu toprakları bizlere vatan yapan aziz şehitlerimize, onların yakınlarına ve kahraman gazilerimize hizmetkâr olmak bizim boynumuzun borcudur. Sizler, aziz şehitlerimizin, devletimize ve bizlere emanetisiniz. Hiç şüpheniz olmasın ki bizler bu emanetlere kanımızın son damlasına kadar sahip çıkacağız. 

Valilik olarak sizlerle ilgili her meseleyi ve sizlerin taleplerini kendi meselemiz bilip, yakından takip etmeye çalışıyoruz. Tüm kurum, kuruluşlarımız ve imkânlarımızla yanınızda  olduğumuzu bilmenizi istiyorum. 

Katılımlarınızdan dolayı, bizleri onurlandırmanızdan dolayı hepinize şükranlarımı sunuyorum. 

Bizleri yalnız bırakmayan sayın aile ve sosyal hizmetler bakan yardımcımız ve bakanlık bürokratlarımıza da teşekkür ediyorum. 

Ezelden ebede tüm şehitlerimize bir kez daha yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Rabbim bizleri onların şefaatine nail eylesin. Sizlere de mutlu, huzurlu, sağlıklı günler temenni ediyor, saygılarımı sunuyorum,"dedi

9d22bf8b-5d8f-45ec-a6e8-d4eba44caed5.jpg74e52721-ee96-4dec-8392-f987329109ae.jpg26728edb-cde7-4493-be74-a22d5d6c68d5.jpgd98b9d66-c22f-4193-8793-7f50e690fa23.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.