Rahmi Doğan´ın Gaziler Günü Mesajı

Rahmi Doğan´ın Gaziler Günü Mesajı

 Kars Valisi Rahmi Doğan 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Doğan'ın mesaj şöyle Aziz milletimizin, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK...

 Kars Valisi Rahmi Doğan 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Doğan'ın mesaj şöyle

Aziz milletimizin, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK şahsında gazilerimize duyduğu şükran, minnet ve saygının bir ifadesi olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921’de verdiği gazilik unvanının yıldönümünü gurur ve mutlulukla kutlamaktayız.

Tarihin her döneminde tüm zorluklara karşı hür yaşamayı, bağımsızlık ve istiklalini canı pahasına korumayı ilke edinen aziz milletimiz, aynı bilinci 15 Temmuz darbe girişiminde de göstererek bu uğurda şehit ve gazi olmayı büyük bir onur ve gurur kaynağı saymıştır. Şehit ve gazilerimizin göstermiş olduğu vatan sevgisi, her türlü takdirin üzerinde, minnet ve şükran duygularını hak etmektedir. Vatanımızın selameti ve bekası için gazi olmuş, şehitlik mertebesine erişmiş kahraman vatan evlatları, aziz milletimizin gönlünde ve dualarında daima yaşayacaktır. Ülkemizin her köşesinde ortak duygularla ulusal birliğimizin ve Cumhuriyetimizin onurlu sembolü şehitlerimize ve gazilerimize minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Her karış toprağı ecdadımızın mukaddes emaneti olan bu kutsal vatan toprakları üzerinde birlik-beraberlik içerisinde, hoşgörü, barış ve kardeşliğin hüküm sürdüğü Türkiye Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak ve gelecek nesillere taşımak da milletimizin, şehit ve gazilerimize olan borcudur.

Devletimiz; şehit ve gazilerimize sunulabilecek her türlü hak ve imkanın onların fedakarlıklarının karşılığı olamayacağının bilinciyle; gazilerimizin saygınlıklarına yakışır imkân ve şartlara kavuşturulması, aziz şehitlerimizin emaneti olan yakınlarının sorunlarının çözümü için yoğun gayret göstermektedir. Bu bağlamda; devletimizce özelliklerle son dönemde yapılan düzenlemelerle gazilerimiz ve şehit ailelerimize çeşitli haklar ve ayrıcalıklar tanınmıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kazanmış oldukları şeref ve onura gıpta ettiğimiz tüm şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Hayatta olan gazilerimize sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyor, sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kars Haber