Rahmi Doğan'ın 30 Ağustos Mesajı

Rahmi Doğan'ın 30 Ağustos Mesajı

 Kars Valisi Rahmi Doğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Doğan'ın yayınladığı mesaj şöyle: "Yüce Milletimizin...

 Kars Valisi Rahmi Doğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Doğan'ın yayınladığı mesaj şöyle:

"Yüce Milletimizin tarihte emsali görülmemiş bir varoluş mücadelesi sergilediği Kurtuluş Savaşı'nı sona erdiren 30 Ağustos Zaferi'nin 94’üncü yıldönümünü büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde, şanlı tarihimizde yankılanan, milletimizin benliğinde var olan ve yüreklerinde hissettiği “ Ya İstiklal, Ya Ölüm” düsturuyla, aziz milletimizin nice fedakârlıklarla verdiği bağımsızlık mücadelesini bütün dünyaya haykırdığı ve sonucunu zaferle taçlandırdığı 30 Ağustos Zaferi; kahraman ordumuzun ve aziz milletimizin şanlı tarihinde açtığı altın bir sayfadır. Aziz milletimiz, Kurtuluş Savaşı'nda kaderini kendi elleriyle çizmiş ve atalarımızın büyük fedakârlıklarla vatan haline getirdiği bu kutsal topraklarda sonsuza kadar bağımsız yaşama kararlılığını ortaya koymuş ve bunu başarmıştır.

Her karış toprağı mübarek şehit kanlarıyla sulanarak elde ettiğimiz aziz vatanımıza kasteden, vatanımızı ve milletimizi bölmek-parçalamak isteyen, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün deyimiyle “dahili ve harici bedhahlar” günümüzde de mevcuttur. Ancak; herkesin çok iyi bilmesi gerekir ki; geçmişte Kurtuluş Savaşıyla tüm dünyaya meydan okuyarak vatanını ve bağımsızlığını koruyan aziz milletimiz, yaşadığımız terör belasıyla da sonuna kadar mücadele edecek, ülkemizin birlik ve bütünlüğünü koruyacak, huzur ve esenliğinin bozulmasına asla izin vermeyecektir. Ülkemizin varlığına kasteden iç ve dış hiçbir güç, istiklalimizin ve istikbalimizin üzerine gölge düşüremeyecek, Türkiye'yi bölemeyecek, devletimizi yıkamayacak, ezanlarımızı susturamayacak, bu ülkeye diz çöktüremeyecek, bu aziz millete boyunduruk vurduramayacak, ay-yıldızlı al bayrağımız dünya durdukça göklerde dalgalanmaya devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Zafer Bayramımızın 94’üncü yılı münasebetiyle geçmişten günümüze kadar cennet vatanımız için canını feda eden aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor, Karslı hemşehrilerimin, aziz milletimizin ve şanlı ordumuzun Zafer Bayramı'nı en içten duygularımla kutluyorum."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kars Haber