Peygamber Sevgisi Salona Sığmadı

Peygamber Sevgisi Salona Sığmadı

Özel Burhanettin Akhan Ortaokulu’nda Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Zümresinin hazırladığı program izleyicilere...

Özel Burhanettin Akhan Ortaokulu’nda Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Zümresinin hazırladığı program izleyicilere muhteşem anlar yaşattı.

Programın sunuculuğunu 4-D Sınıf Öğretmeni Muhammet ATA yaptı. Kutlu Doğum Programı Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Ortaokul öğrencilerinden Muhammed Oruçoğluları’nın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, Slayt gösterisi, yarışmada dereceye giren şiirlerin ve ilahilerin okunmasıyla devam etti.4.Sınıf öğrencilerinin Sema Gösterisi Kutlu Doğum Programına ayrı bir renk kattı. Programda Peygamber Efendimizin (S.A.V.) hayatını anlatan video sunumu yapıldı. Program arasında Efendimizin (S.A.V.) hayatından çeşitli ödüllü sorularla izleyicilerin de katılımı sağlanmış oldu.

Daha sonra Kutlu Doğum Program Ödül Töreni ile sona erdi. Nisan ayı içerisinde öğrencilerin yaptıkları etkinlikler ödüllendirildi. Ay boyunca Anasınıfından 8. Sınıf öğrencilerine kadar Peygamber Efendimizi (S.A.V.) değişik etkinliklerle anmış olduk.

Bu etkinliklerden bazıları; Efendimiz (S.A.V.) konulu Pano hazırlama ve hazırlama ve sunma yarışması, Efendimize mektup ve şiir yazma, bu ay içerisinde en fazla Salavat söyleme, en güzel ilahi söyleme ve Hadis ezberleme vb. alanlarda ödüller takdim edildi.

Program koordinatörü Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Zümre Başkanı Alpaslan ÇELİK yaptığı açıklama: "Günümüz dünyasının problemlerine çözüm reçetesi olarak Peygamber Efendimizi (S.A.V.) kapsamlı olarak tanımaktan geçiyor. O’nun (S.A.V.) hayatını, güzel ahlakını, barışçıl kişiliğini, yaptıklarını, İslam’ı yayma çabaları sırasında yaşadığı zorlukları bilmemiz gerekir. Sevgililer Sevgilisi, Efendiler Efendisi Hz. Muhammed Mustafa’yı (S.A.V.) tanımak zamanıdır. Aklın gıdası bilgi, bilginin anahtarı okumaktır. Bizler de Son Peygamber'in (S.A.V.) hayatını okumak, okutmak, O’na (S.A.V.) dair bilgilenmek, O’nun sünnetini hayatımıza uygulamak ve çevremizdekileri Efendimizle ilgili bilgilendirmekle mükellefiz." dedi.

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kars Haber