Organik Tarım Desteklemesi İçin Son 25 Mart

Organik Tarım Desteklemesi İçin Son 25 Mart

Kars Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dr. Hüseyin düzgün, Organik Tarım Desteklemesi için son başvuru tarihi 25 Mart 2016 olduğunu bildirdi.

Organik tarım destekleme müracaatları 11 Ocak 2016 tarihinde başladığını hatırlatan Müdür Düzgün yaptığı açıklamada: “Organik tarım yapan çiftçilerin desteklenmesine yönelik iş ve işlemler, 27/05/2016 tarih ve 29368 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren "Bitkisel Üretime Destekleme Yapılmasına Dair 2015/21 No'lu Tebliğ" kapsamında yürütülmektedir.

Organik tarım destekleme müracaatları 11 Ocak 2016 tarihinde başlamış olup 25 Mart 2016 tarihi mesai saati bitiminde sona erecektir. Üreticilerimizin söz konusu tebliğ Ek-3'te yer alan bitkisel üretim destekleme dilekçesi ve döner sermaye makbuz alındısı ile ÇKS'de kayıtlı oldukları İl/İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine belge teslim bitiş tarihi olan 25 Mart 2016 tarihine kadar başvurmaları gerekmektedir.

Bu süre içerisinde başvuru yapmamış çiftçilerin desteklemeden yararlanması mümkün olmayacaktır. Çiftçilerimize önemle duyurulur.” Dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kars Haber