Öğrenci servislerine güvenlik kamerası takıldı

Öğrenci servislerine güvenlik kamerası takıldı

Kars Sarıkamış İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öğrenci taşımacılığının çok daha sağlıklı hale getirilmesi için başlattığı çalışmalar kapsamında, servis taşımacılığı yapan tüm araçlara, 1 aylık kaydı hafızasında tutacak şekilde kamera sistemi takılmasını

Kars Sarıkamış İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öğrenci taşımacılığının çok daha sağlıklı hale getirilmesi için başlattığı çalışmalar kapsamında, servis taşımacılığı yapan tüm araçlara, 1 aylık kaydı hafızasında tutacak şekilde kamera sistemi takılmasını mecburi hale getirdi.

Sarıkamış ilçe merkezi ve köylerde öğrenci taşıyan toplam 56 araca içeri ve dışarıyı görüntüleyen iki kamera takıldı.

Sarıkamış İlçe Milli Eğitim Müdürü Atakan Karabağ, gazetecilere yaptığı açıklamada, alınan karar doğrultusunda, öğrenci servis araçlarına iki kamera sürücülerine, ticari taşıt tanıtım ve sürücü belgelerini alma zorunluluğu getirildiğini söyledi.

öğrenci servis taşımacılığının çok daha sağlıklı hale getirilmesi için alınan kararları uygulamak zorunda olduklarını belirten Karabağ, şunları söyledi:

“Bölgemizde eğitim-öğretim faaliyetlerini çetin kış şartlarında gerçekleştiriyoruz. Bu amaçla geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın can güvenliği içinde sağlıklı bir eğitim almalarını sağlamak bizim en öncelikli görevimizdir. Bu kapsamda öğrenci servislerine kamera sistemi takılması ve öğrenci servislerini kullanacak olan sürücülerin ticari taşıt tanıtım ve sürücü belgelerini almalarını mecburi hale getirdik. Bu belgeleri alamayanların da öğrenci servisi taşımacılığı yapabilmesi mümkün değil."

 

kha

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kars Haber