MHP Lideri Bahçeli: ´19 Haziran bizim için yok hükmündedir´

MHP Lideri Bahçeli: ´19 Haziran bizim için yok hükmündedir´

 MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, olağanüstü kurultayla ilgili olarak, “Yargıtay karar verse de 19 Haziran bizim için yok hükmündedir. 19 Haziran...

 MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, olağanüstü kurultayla ilgili olarak, “Yargıtay karar verse de 19 Haziran bizim için yok hükmündedir. 19 Haziran oyundur, zorlamadır, ayak bağıdır. Tüm dava arkadaşlarımı 10 Temmuz’da oyunu bozmaya çağırıyorum. Oyunu bozup saldırılarını püskürteceğiz, oyun bozulacak Milliyetçi Hareket Partisi baştan ayağa temizlenecek, paklanacaktır” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP İzmir İl Teşkilatı tarafından Tarihi Havagazı Fabrikası’nda düzenlenen iftar yemeğine katıldı. İftar programına, MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, MHP İzmir Milletvekili ve Grup Başkanvekili Oktay Vural, MHP İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu, MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş ve çok sayıda partili katıldı. Olağanüstü kurultay ile ilgili Bahçeli, “Sahte ülkücüler, çıkarı davadan büyük olan Truva atları milletvekili aday olamadıkları için kurtarıcı rolüne soyunmuş alayı birden değişimci kesilmiştir. MHP’yi kontrol etmek isteyenler 19 Haziran’da olağanüstü kurultay yapmaya çalışacak. Yargıtay karar verse de 19 Haziran bizim için yok hükmündedir. 19 Haziran oyundur, zorlamadır, ayak bağıdır. ‘Oyuna gelme kurultaya gel’ sözüyle davetiye çıkaranlar, yalandır, dolandır, riyadır. 6. büyük kurultayımız 10 Temmuz’da Ankara’da yapılacak. Tüm dava arkadaşlarımı 10 Temmuz’da oyunu bozmaya çağırıyorum. Oyunu kökünden bozacağız, hep birlikte 10 Temmuz’da başaracağız. Oyunu bozup saldırılarını püskürteceğiz, oyun bozulacak Milliyetçi Hareket Partisi baştan ayağa temizlenecek, paklanacaktır” diye konuştu.

“FİTNE SOKULMASI İÇİN ÖZEL BİR GAYRET VAR

“Değişim olsun” diyenlerin, kutlu geçmişi silme arayışında olduğunu belirten Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

“MHP art niyetli, maksatlı, çok aktörlü, kirli bir oyunun kuşatması altında. İç bünyemize fitne sokulması konusunda özel bir gayret vardır. Parti olarak 47 yıldır siyaset sahnesindeyiz. Türkiye siyasi hayatında üzerinde en fazla hesap yapılan parti MHP’dir. Karanlık eller her dönem parti içini karıştırmak istenmekte, önümüze her fırsatta engel çıkarılmaktadır. Bu kez kaleyi içten ele geçirme işine koyuldular. Gezmedikleri kapı kalmayan isimler MHP’de hak iddiasında bulundu. ‘Değişim olsun’ dediler. 47 yıl mücadelede alın teri olmayan paradigmacılar il il dolaşarak partiyi meşgul etiler. MHP’yi mahkemeye verdiler. Okyanus ötesinin siyasi hedeflerini MHP’ye taşımak için kurye olarak seçildiler. MHP’nin altını oymaya çalışan işbirlikçi yüzler değişse de hedef değişmedi. Oynanan oyunda hedef MHP’yi önce Meclis’te sonra Türkiye siyasi hayatının dışına çıkarıp etkisizleştirmektir. Devletin karanlık dehlizlerinde sinsi hesaplar yapan gruplar bu oyunun destekçisidir. Prensilvanya, kaçak saray iktidar oyundadır. PKK, DHKP-C oyuncuların arkasındadır.”

BAŞKANLIK SİSTEMİNE TEPKİ

Bahçeli, başkanlık sistemi ile ilgili de sert eleştirilerde bulundu. Bahçeli, şu ifadelere yer verdi:

“Bugün Türkiye Cumhuriyeti ağır tehditlerle karşı karşıyadır. Kurtuluş ruhu, dayatmalarla tahrip edilmekte zorlamalarla yıpratılmaktadır. Pek çok sorun bulunmasına rağmen iktidar başkanlık, olmazsa yarı başkanlık, bu da olmadı partili cumhurbaşkanlığı için sabırları aşırı geren dayatma içinde. Amaç cumhurbaşkanında devletin tüm yetki ve gücünü elinde toplamasıdır. Yeni başbakanın birinci görevi de bu olmuştur. Türkiye rejim ve sistem değişikliği konusunda kilitlenmiştir. AKP millet iradesi üzerinde kumar oynamaktadır. Türkiye’nin geleceği bir kişini konforuna, kibir ve kifayetsizliğine bağlanmıştır. Aslında AKP’nin milletin taleplerine uygun şekilde anayasa değiştirmek, demokrasiyi derinleştirmek gibi arayış ve kaygısı kesinlikle yoktur. Anayasa konusu, gizli gündemlerin icrası için bir örtüdür. İstismarcılar anayasa değişikliği kozuyla Türkiye’yi tarihsel rotasından çıkarmayı amaçlamaktadır. Toplumsal huzursuzlukları dert eden yoktur. Ekonomik çöküşü kafaya takan yoktur. Liseleri bile kuşatan tepkisel dalgalanmayı konuşan yoktur. Koltuk sevdasına düşmek, Türkiye’yi ciddi düzeyde beka sorunuyla boğuşurken, başkanlık fırsatı gözlemek bilinsin ki adirtlik ve nankörlüktür.”

“MHP İLE UĞRAŞILMASI BOŞUNA DEĞİL”

"Bu zorlama niyedir?” diye soran Bahçeli, “Bir yanda PKK terörü diğer yanda AKP. Bir yanda iç ve dış karanlık odaklar, diğer yanda bölgesel ve küresel senaryolarla Türkiye mahfın eşiğine getirilmiştir. Hiçbir tehdide boyun eğmedik, yalan ve aldatmaya pirim vermedik. Oyunu gördük, okuduk ve teker teker bozduk. Biliniz ki yine yapacağız” dedi.

MHP ile uğraşılmasının boşa olmadığını, MHP’nin Türkiye’nin temel taşı ve Türk milletinin güvencesi olduğunu vurgulayan Bahçeli, “Bizi engel görüyorlar. Zira biz olduğumuz müddetçe bayrağın inmeyeceğini biliyor, bölünmenin hayal olduğunu görüyorlar. Çürümüşlerin, satanların çalanların, yolsuzluk çetelerinin kuyruk acısı da bu kapsamda ele alınmalıdır. MHP millete hizmet ve sadakat yolunca dimdik durdukça amaçlarına ulaşamayacaklarını anlayanlar yeni yöntemlerle sonuç almaya odaklanmıştır” ifadelerini kullandı.
“NEDİR BİZDEN İSTENEN?”
Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bizden neyin istendiğini, nelerin beklendiğini sorguladık ama hiç kimseden cevap alamadık. MHP’ye en hayasız suçlama getirenler, iftira edenler bizden ne ummaktadır? Yapay azınlıklara seyirci mi kalalım? Milli kimliğin tartışılmasını kabul mü edelim? PKK affına göz mü yumalım? Diktatörlüğe ‘tamam’ mı diyelim? Kürdistan’ın kurulmasına sessiz mi kalalım? Üniter yapının tahribine sıcak mı bakalım? Açılım, çözüm ve barış adı altında yıllardır oynana rezil ihanet oyununa ortak mı olalım veya görmezden mi gelelim? Nedir bizden istenen?”

“GÜN OYUNLARI BOZMA GÜNÜDÜR”

İzmir’den haykırdığını ifade eden Bahçeli, Türk milliyetçileri var olduğu sürece hiçbir hain hesabın tutmayacağını kaydetti. MHP’nin, Türk milletinin ruh kökü olduğunu dile getiren Bahçeli, “İnanmadığımız hiçbir yerde olmadık, olmayacağız. Ülkücü doğduk, ülkücü yaşadık, ülkücü öleceğiz. Sizler olduktan sonra fesat yuvaları sonuç alamayacaktır. Oyunları bozacak olanlar sizlersiniz. Sizlerle hep övündüm, sizlere hep güvendim. Gün davanız için doğru adım atma günüdür. Gün oyunları bozma günüdür. İlke ve ülkülerimize can pahasına sahip çıkma günüdür. Fitne yaygın oyun büyüktür. MHP operasyonel ve şiddetli saldırı kıskacında. Ülkücünün ülküsüyle bağı kesilmek istenmektedir. Başkalaşmamızı, özümüze, ülkücü şuura yüz çevirmemiz projelendirilmektedir. Ülkü, bizlere fert olma ötesinde bize anlam kazandıran yüksek değerlerin ifadedir. Ülkücü ise kendinden vazgeçerek varlığını, geleceğini bağladığı, şuur sahibinin unvanıdır. Millet namına millet için verilen mücadele engellerinin birer birer aşılması gerektiren iradeyi zorunlu kılmaktadır. Bu itibarla ülkücü durağan geride kalmış bir hayatın takipçisi değil, işleriyle doğru yol alan bir vizyonu taşıyan aktif bir temsilci olmalıdır. Bu yol çileli ve meşakkatlidir. İrade göstermeyen, bedel ödemeyi göze alamayan soluğu kesilince geleceği reddeden, zoru görünce kuytuya sinenlerin sahip olacakları unvan değildir” dedi.

"BAŞKA PARTİLERİN ADAYLARINA EMEK HARCADILAR"

Programda konuşan MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş ise şunları söyledi:

"Birçok seçimi birlikte yürüttük. Bu seçimlerde gayret gösteren, çaba sarf eden, ter döken bütün ülküdaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Beni söyleyeceklerimi emek harcayan ülküdaşlarım sakın ola üstüne alınmasın. Mahali idare seçimlerinde MHP İzmir'in 30 ilçesinde ve büyükşehirde aday çıkardı. Bu süreçte kendisini ülkücü olarak tanımlayan, ülkücü çizgide olduğunu ifade eden, bugün hiç durumdan konuşan şahsiyetler var. Onlar maalesef MHP'nin adaylarından ziyade başka partilerin adaylarına emek harcadılar. Bugün sanki MHP'ye emek harcamışlar gibi, hakları olmadığı halde konuşuyorlar. Maalesef önüne gelen konuşuyor. Bahsettiğim seçimlerde çalışmayanlar şimdi 'MHP ne olacak?' diye soruyor. Seçimde konuşan olmadı. Kongre olunca MHP'yi dizayn etme çabası içine giriyorlar. Bu zamana kadar herkes konuştu. 47 yıldır şanla şerefle mücadele veren, ülkücü hareketle birlikte olan, derdiyle dertlenen, teşkilat diyen muhterem liderimiz var. Bundan sonra o konuşacak. Bu oyun bozulacak. Liderimiz konuşacak el birliğiyle bu oyunu bozacağız."
Konuşmaların ardından Babalar Günü nedeniyle il teşkilatı tarafından hediyeler verildi. Bahçeli, daha sonra partilerle basına kapalı olarak toplantıya geçti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Politika