Mhp Ardahan İl Başkanı Görevden Alındı

Mhp Ardahan İl Başkanı Görevden Alındı

 Milliyeti Hareket Partisi Ardahan İl Başkanı Taşkın Polat Milliyetçi Hareket Parti Genel Merkezinin 16.05.2016 tarih ve 2016/03-288 sayılı yazısı...

 Milliyeti Hareket Partisi Ardahan İl Başkanı Taşkın Polat Milliyetçi Hareket Parti Genel Merkezinin 16.05.2016 tarih ve 2016/03-288 sayılı yazısı ile görevden alındı.


Olağanüstü Genel Kurul için imza veren 16 İl başkanı arasında yer alan Taşkın Polat görevden alınma yazısının eline ulaşmasının ardından yaptığı açıklama “Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezimizin ilgili tarih ve sayılı yazsının elimize ulaşması ile beraber görevden el çektirilmiş bulunmaktayız. Görevden alınmamızın en büyük sebebi olağanüstü genel kurul talebimdir. On altı İl Başkanı arkadaşımla beraber bu kararı ardından diğer arkadaşlarım görevden alınmış ve yalnızca ben kalmıştım beklediğim bir karardı oda bu güne nasipmiş. 1 Kasım seçimlerinde partimiz oy kaybederken sadece Ardahan’da oylarını arttırmıştır. Ekip arkadaşlarımızla beraber yürüttüğümüz çalışmalar sonucu kazandığımız bu partimize helal olsun. Ancak genel merkezimiz seçimde sadece Genel merkez olmanın dışına çıkamamıştır. Ciddi bir başarısızlık olmuş Sayın Genel Başkanımızın memleketi Osmaniye de bile partimiz yüzde yedi oranında oy kaybederken biz ilimizde oyumuzu yüzde 2 oranında arttırmış olduk. Bu yaşananların ardından Ardahan il başkanı olarak 2 kasım günü Türkiye de ilk muhalefeti başlatmış yeniliklerin yapılması konusunda kamu oyu çalışmaları başlattım. Benim ve arkadaşlarımın tek kaygısı partimizi daha ilerilere taşımaktır. Bizim bu çabalarımız karşılığı olarak Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezimiz bugün itibari ile İl Başkanlığımızı görevden almıştır. Alınan bu kararın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.


İlçe teşkilatları ile ilgili olarak şuan herhangi bir görevden alınma yazısının ulaşmadığını beyan eden Polat takdiri kamuoyunun vicdanına bırakıyorum dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Ardahan