1. HABERLER

  2. KARS HABER

  3. Mekke'nin Fethi'nin 1386. yılı
Mekke'nin Fethi'nin 1386. yılı

Mekke'nin Fethi'nin 1386. yılı

Mekke'nin Fethi'nin 1386. yılı

A+A-

 Mekke’nin Fethi’nin 1386. yılı
KAFKAS HABER AJANSI
Mekke’nin Fethi’nin 1386. yıl dönümünü dolayısıyla Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından Halk Eğitim Merkezi Çok amaçlı Salonu’nda program düzenlendi.
31 Aralık akşamı düzenlenen programa Selim Belediye Başkanı Coşkun Altun, Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun, AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın, Adana Müftüsü Hasan Çınar, AGD Kars Şube Başkanı Sebahattin Gül ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşının okunmasının ardından programın açılışını Kars Anadolu İmam Hatip Lisesi mehteran ekibi yaptı. Hafız Murat Vargün Kur’an-ı Kerim tilaveti sundu. Ahmet Faruk Alp “Sakarya” şiirini okudu. Asımın Nesli ilahi grubu dinleti sundu. Ardından Adana Müftüsü Hasan Çınar, “Mekke’nin Fethi” konulu sohbetini icra etti.
Program sonunda 2016 siyer î nebi yarışması ödüllerini Büro Memur Sen Başkanı Ahmet Adıgüzel, Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun, AGD yurt müdürü Lokman Boz, Saadet Partisi İl Başkanı Erkan Uslu, AK Parti il Başkanı Adem Calkın, Memur Sen İl Başkanı Ebubekir Keleş, Selim Belediye Başkanı Coşkun Altun dereceye giren öğrencilere ödül verdiler.
AGD Başkanı Sebahattin Gül programda yaptığı konuşmada şunları söyledi:
“Anadolu Gençlik Derneği, evrene, çevreye, insanlara ve kendine karşı sorumluluklarının farkında; tarihine, çağına ve yarınlara duyarlı; kardeşliğin, merhametin, sevginin ve iyiliğin yaygınlaştırılmasında emek sahibi; adaletin tesisinde kararlı; bilgili, inançlı ve çalışkan bir nesil yetiştirmenin gayretinde olan müstesna bir kuruluştur. Anadolu Gençlik Derneği, dünyaya yeniden yön verecek, kurtların kapmaya niyetlendikleri kuzulara hangi nehrin kenarında olursa olsun kol kanat gerecek, çorbasını komşusuyla paylaşacak, kardeşlik anlayışıyla coğrafyamızı tek yumruk halinde tutacak kadroların harmanlandığı etkin bir teşkilattır. İyinin, doğrunun, faydalının ve adaletin yeryüzüne egemen olması mücahedesinde aynı inancı paylaşan her renkten ve ırktan herkesi kardeş bilip, hangi renkten ve ırktan olursa olsun tüm mazlumların yanında olmayı da kendimize görev addediyoruz. Yeryüzündeki her insan için yaşama hakkını, inanç ve düşünce hürriyetini, aile oluşturma ve neslini koruma hakkını, mülkiyet edinebilme hakkını ve akıl sağlığının güvenceye alınması hakkını temel ve vazgeçilemez haklar olarak kabul ediyoruz. Özgür ve hak sahibi olarak doğan insanların özgür ve hak sahibi olarak yaşayacakları ‘‘Yeni Bir Dünya’’ sevdamızdır. Milli Gençlik, Anadolu Gençlik herhangi bir siyasi görüş ya da düşünce değildir. Milli Görüş zaman aşımına uğrayacak bir ideoloji değildir. Milli Görüş kırk yıllık geçmişi olan ve kırk yıllık da bir gelecek tasavvur eden ve sonuçta iki satır yazı ile tarihteKİ yerini alacak şahıslara endeksli fikri bir akım değildir. Milli Görüş, bütün insanlığın kurtuluşu için mücahede etmektir. Milli Görüş, Malazgirt’teki, Sarıkamış taki, Çanakkale’deki, İstiklal Harbi’ndeki, Kıbrıs Barış Harekâtındaki ruhtur.
Tutarlılığı olmayan siyasi anlayışları, vicdanları karartacak boyutlara ulaşan eğlence tutkusunu, sömürü üzerine kurulmuş zenginliği, ahlaktan yoksun bilgiyi, paylaşmayı zarar kabul eden ekonomik anlayışları, insan oluşu önemsemeyen bilim ve teknolojiyi, haksızlara karşı sus pus olan bir din anlayışını toplumun bozulmasında ve milletlerin yok oluşunda en etkili faktörler olarak görüyoruz. Anadolu Gençlik Derneği kendi zamanının tanıklığını yaparak kadim olan iyinin gelenekten geleceğe taşınmasında köprü görevi üstlenmiş bir yapılanmadır. Asrı saadet programları, Sarıkamış şehitlerini anma programı, Çanakkale programlarıyla tarih şuurumuzu diri tutmaktayız. Türkiye genelinde Siyer-i Nebi Yarışmasına 400 bin öğrencimiz iştirak etti. ilimiz genelinde 2400 öğrencimiz bizzat kayıt yaptırıp yarışmaya katıldılar dereceye giren kardeşlerimize ödülleri bu akşam takdim edilecek. MEB müdürümüze ve tüm okul müdürlerine sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum. Allah kendilerinden razı olsun.
Bizler, Allah’ın yarattığı bütün insanların adalet ekseninde barış ve kardeşlik içerisinde bir araya gelmesinin mümkün olduğuna inanıyoruz. Komşumuz açken tok yatmayı kendimiz için utanç vesilesi sayıyoruz ve insanların yararına en azından yoldaki bir taşı kaldırmaya sevk etmeyen her türlü boş inançtan uzak olmayı yeğliyoruz. En küçüğünden en büyüğüne yaptığı her iyi işi en güzel şekilde neticelendirmek üzere ciddiye alan; büyük ideallerin peşinde koşarken ayrıntılara takılıp kalmayan ve aynı zamanda ayrıntıları ıskalayıp da estetikten, zarafetten, saygıdan yoksun tutumlar sergilemeyen; yaşamın tüm alanlarında bütün söz ve davranışlarında hakkaniyeti ve adaleti ayakta tutmaya çalışan bir gençlik yetiştirmeyi hedefliyoruz. Anadolu Gençlik, Enderun’dur, Fakülte’dir. Anadolu Gençlik, hakkı üstün tutmaktır, maneviyatçılıktır, nefis terbiyesidir. Anadolu Gençlik, yük altında ve hizmet esnasında sadık ve sağlam kalabilmenin okuludur. Anadolu Gençlik, iman varsa imkânda vardır diyebilmenin adresidir.
Bu inançla yetimlere, yoksullara, yolda kalmışlara yardım etmeyi görev bilen; yardımlaşmayı ve paylaşmayı karakter edinen; söz verdiklerinde sözlerinde duran; her türlü sıkıntılı durumda bile direnip sabreden; kendinin ve yakınlarının aleyhine olsa bile adaleti gözeten tüm kardeşlerimize selam olsun. İyinin, güzelin, doğrunun, faydalının ve adil olanın tesisi için gayret ederken geçtiğimiz günlerde şehit düşen selimli Burak BOZ, Susuzlu Ömercan YEKEBAĞCI kardeşlerimize ve tüm şehitlerimize Allah rahmet eylesin, mekânları cennet olsun. Terör saldırılarında yaralanan tüm kardeşlerimize Allah acil şifalar versin. Bu coğrafyada küresel güçler hesabına tetikçilik yapanlara ve onların azmettiricilerine Allah fırsat vermesin. Cenab-ı Allah, üzerimizde oynanan oyunları ve hazırlanan tuzakları hepimize görmeyi nasip etsin. Rabbim Sağlık sıhhat ve afiyetinizi eksik etmesin,geceniz mübarek olsun.Allaha emanet olun.” (kha)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.