1. HABERLER

  2. KARS HABER

  3. KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği Başvuruları Sistem Üzerinden Yapılacak
KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği Başvuruları Sistem Üzerinden Yapılacak

KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği Başvuruları Sistem Üzerinden Yapılacak

KOSGEB Kars Müdürlüğü´nden yapılan açıklamaya göre KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği Program başvuruları, 10 Şubat 2017 - 20 Şubat 2017 tarihleri arasında yapılacaktır

A+A-

 KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği Başvuruları Sistem Üzerinden Yapılacak

KOSGEB Kars Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği Program başvuruları, 10 Şubat 2017 – 20 Şubat 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteğine daha önce başvuru yapamayan mikro işletmelerin de yeni başvuru yapmalarına imkân sağlanacaktır. Bu aşamada KOSGEB Veri Tabanına kayıt koşulu aranmayacağından işletmelerin başvuru aşamasında müdürlüğümüze evrak getirmesine gerek yoktur. İşletmeler başvuru için http://sifirfaiz2017.kosgeb.gov.tr adresinden yazılım sistemine Vergi Numarası (gerçek kişi statüsündeki işletmeler için T.C. Kimlik Numarası) ve İşe Başlama Tarihi (Vergi Levhasında yer alan) ile giriş yaparak başvuru için gerekli bilgileri dolduracaktır. Başvuru sürecindeki bildirimlerin etkin olarak yapılabilmesi için işletme yetkilisine ait SMS ve E-Posta bilgilerinin belirtilmesi büyük önem taşımaktadır. 2016 yılı Aralık ayı içerisinde uygulanan KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteğine başvuruda bulunmuş ve söz konusu krediyi kullanmayan işletmeler başvuru yapmış sayılacaklardır ve yeni başvuru yapmayacaklardır. Başvurular KOSGEB Başkanlığı tarafından yazılım sistemi üzerinden 2015 yılına ait net satış hasılatı ve çalışan sayısı verilerine göre değerlendirilecek ve Kredi almaya hak kazanan işletmelere Sms ve/veya mail yoluyla bilgi verilecektir. Kredi kullandırılırken bütçe imkânları ve işletme başına sağlanacak kredi üst limiti dikkate alınacaktır.
Kredi Üst Limiti 50.000.-TL’yi aşmayacaktır.
Kredi Vadesi İlk 12 (on iki) ayı ödemesiz, kalanı üçer aylık eşit taksitler halinde ödemeli toplam 36 (otuz altı) ay
Faiz Oranı 0 (sıfır)
Başvuru Adresi http://sifirfaiz2017.kosgeb.gov.tr
Başvuru Tarihleri 10 Şubat 2017 - 20 Şubat 2017
Son Başvuru Tarihi: 20 Şubat 2017, Saat 23:59
Bildirimler (İşletmelere SMS ve/veya E-Posta) 24 Şubat 2017
Başvuru/Yararlanma Koşulları
14/12/2015 tarihli ve 2015/8297 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Esnaf ve Sanatkârlara kullandırılan 30.000 TL faizsiz krediden yararlanan Esnaf ve Sanatkârlar yararlanamayacaktır.
2016 yılı Aralık ayı içerisinde uygulanan KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteğine başvuruda bulunmuş ve söz konusu krediyi kullanmayan işletmeler başvuru yapmış sayılacaklardır ve yeni başvuru yapmayacaklardır. KOSGEB tarafından desteklenen sektörlerde faaliyet gösteren mikro işletmeler öncelikle yararlanacaktır.
* Mikro işletmeler, on kişiden az yıllık çalışan istihdam eden ve yıllık net satış hasılatı veya mali bilançosundan herhangi biri bir milyon Türk Lirasını aşmayan işletmelerdir.

Başvuru Uygulama ve Tanıtım videosu
www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/detay/6116/2017-yili-kosgeb-sifir-faizliisletme-kredisi-faiz-destegi 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.