KKDGC Başkanlığına Ercüment Daşdelen seçildi

KKDGC Başkanlığına Ercüment Daşdelen seçildi

 Kars Kuzey Doğu Gazeteciler Cemiyeti’nin (KKDGC) Olağan Genel Kurul toplantısında Başkanlığa Ercüment Daşdelen seçildi. Kars Belediyesi Çok...

 Kars Kuzey Doğu Gazeteciler Cemiyeti’nin (KKDGC) Olağan Genel Kurul toplantısında Başkanlığa Ercüment Daşdelen seçildi.
Kars Belediyesi Çok Amaçlı Salonu’nda gerçekleşen Olağan Genel Kurulda, ilk olarak yakın zamanda vefat eden merhum Cemiyet Başkanı Yücel Sezer ve ebediyete intikal eden gazeteciler anıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından divan oluşturuldu.
Yönetim ve denetim kurulu faaliyet raporlarının okunarak ibrasının ardından yeni yönetim ve denetleme kurulu seçimlerine geçildi.
Yoğun katılımın olduğu tek listeyle girilen seçim sonucunda Ercüment Daşdelen 49 üyenin 31’inin oyunu alarak Kars Kuzey Doğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığına seçildi.
Yönetim Kurulu asil üyelikleri ise şu isimlerden oluştu; Didem Tan Yılmaz, Burhan Akyıldırım, A. Erbil Hüryurt ve Turgut Kaya.
Kars Kuzey Doğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığına seçilen Ercüment Daşdelen, yaptığı konuşmasında, üyelere teşekkür ederek, yakın zaman önce vefat eden cemiyet Başkanı Yücel Sezer başta olmak üzere ebediyete intikal eden gazetecileri rahmetle andığını söyledi.
“Kars’ta gazeteci olarak şehre ne gibi katkılarımız olur, yörenin insanına ne gibi faydalarımız olur düşüncesindeyiz” diyen Daşdelen, şöyle konuştu: “Cemiyet olarak en büyük hedeflerimizden biride cemiyeti hiçbir kesimin, hiçbir zihniyetin, hiçbir siyasi görüşün paravanı yapmamak ve güdümüne sokmamaktır. Birlik ve beraberlik içerisinde, arkadaşlarımızla güzel hizmetlere imza atmayı diliyorum. Devraldığımız bayrağı aynı kararlılıkla daha yukarılara taşıyacağız. Seçimin kazananı Kars Kuzey Doğu Gazeteciler Cemiyeti olmuştur. Bizler hep birlikte güçlüyüz ve hep birlikte varız. Cemiyetimizin ileri ki dönemlerde meslektaşlarımıza yönelik ve Kars'ın gelişimi için iyi çalışmalar yapacağına inanıyorum. Hepinize teşekkür ediyorum.”
Seçim sonunda Daşdelen, tebrikleri kabul etti.
ERCÜMENT DAŞDELEN KİMDİR?
1981 yılında Kars merkezde doğdu.
1990’lı yıllardan itibaren aktif olarak Kars basınının çeşitli kademelerinde mürettip ve muhabir olarak çalıştı.
1998 yılında merhum babası Öner Daşdelen’in kuruculuğunu yaptığı Önder Gazetesinde gazetecilik mesleğine devam etti.
1999 yılında İhlas Haber Ajansı muhabirliğini yaptıktan sonra, 2000 yılında Anadolu Ajansı muhabirliğine atandı.
Kars’ta gazetecilik yaptığı yıllarda başta Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) olmak üzere Anadolu Ajansının çeşitli illerde düzenlenen medya seminerlerine katılarak başarıyla tamamlayıp sertifika, plaket ve başarı belgesi almaya hak kazandı.
2011 yılında Kars’ta kurulan Anadolu Basın Birliği’nin aktif olarak ikinci başkanlığına getirildi.
2013 yılında Kars Kuzeydoğu Gazeteciler Cemiyeti seçiminde yönetim kurulunda yer alarak aktif olarak ikinci başkanlığına getirildi.
2016 yılında Kars Kuzeydoğu Gazeteciler Cemiyetinin olağan genel kurulunda Başkanlığa seçildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kars Haber