Kendi İşinizi Kurmanıza Yardımcı Olalım

Kendi İşinizi Kurmanıza Yardımcı Olalım

 KARS ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ, KARS TİCARET VE SANAYİ ODASI ve KOSGEB İŞBİRLİĞİ KAPSAMINDA 6 GRUPTA 150 KİŞİLİK GİRİLİMCİLİK...

 KARS ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ, KARS TİCARET VE SANAYİ ODASI ve KOSGEB İŞBİRLİĞİ KAPSAMINDA 6 GRUPTA 150 KİŞİLİK GİRİLİMCİLİK KURSU AÇILMIŞTIR.
“Kendi İşinizi Kurmanıza Yardımcı Olalım”

Girişimcilik eğitim programı, Kuruma kayıtlı kişilere yönelik olarak kendi işlerini kurmalarına ve geliştirmelerine yardımcı olmak amacıyla uygulanan programlardır.

Girişimcilik eğitim programı kapsamında temel seviye girişimcilik eğitimi, “Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ile Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) arasındaki Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi İşbirliği Protokolünde” belirlenen esaslar çerçevesinde gerçekleştirilmektedir.

Eğitim programı bitiminde, katılımcılara Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Katılım Belgesi verilmektedir. Bu belge, KOSGEB Yeni Girişimci Desteğine başvuruda gerekmektedir.

GİRİŞİMCİLİK EĞİTİM PROGRAMININ SÜRESİ

Temel seviye girişimcilik eğitimi, sınıf içi eğitim ve atölye çalışmalarından oluşmakta olup toplam 70 saattir.

GİRİŞİMCİLİK EĞİTİM PROGRAMINDAN YARARLANMA ŞARTLARI

?Kuruma kayıtlı olmak,

?18 yaşını tamamlamış olmak,

?Girişimcilik eğitim programında aynı modülden daha önce yararlanmamış olmak,

?İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak,

Bu kapsamda Kuruma kayıtlı olanlardan özellikle işletmesini geliştirmek isteyenler için de girişimcilik eğitimleri verilebilmektedir.

Ayrıca tarımsal faaliyette bulunanlar ile isteğe bağlı sigortalı sayılanlar, sosyal yardım, özürlü maaşı ile dul ve yetim aylığı alanlar da girişimcilik eğitim programlarından yararlanabilirler.

GİRİŞİMCİLİK EĞİTİM PROGRAMLARINDA KARŞILANABİLECEK GİDERLER

?Katılımcı zaruri gideri (Günlük 20,- TL İşsiz Katılımcılara ödenir)

?İş Kazası ve Meslek Hastalığı Sigortası Primi

?Genel Sağlık Sigortası Prim Giderleri

AŞAĞidAKİ TOPLADA BAŞVURU TARİHLERİ, MÜLAKAT TARİHLERİ VE KURS BAŞLANGIÇ VE BİTİŞ TARİHLERİ BELİRTİLEN PROGRAMA KATILMAK İSTEYEN KİŞİLERİN MÜRACCATLARINI YAPABİLİRLER.

KARS Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğümüze başvuru yapılarak iş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanarak programa katılabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kars Haber