KAÜ'DE "İSTİKLAL RUHUNUN ÇANAKKALE'DE YANSIMALARI" KONULU PANEL DÜZENLENDİ

KAÜ'DE "İSTİKLAL RUHUNUN ÇANAKKALE'DE YANSIMALARI" KONULU PANEL DÜZENLENDİ

Kafkas Üniversitesi (KAÜ)'de Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü tarafından "İstiklal Ruhunun Çanakkale'de Yansımaları" konulu panel düzenendi.

Prof. Dr. Necdet Leloğlu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen panele Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hidayet Metin Erdoğan, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haydar Yüksek, Mühendislik Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gabil Yagub, sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ali Rıza Aksoy, Devlet Konservatuarı Müdürü Yrd. Doç. Dr. Aşkın Çelik, yüksekokul müdürleri, akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci katıldı.
Program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Yrd. Doç. Dr. Adem Balkaya’nın, İstiklal Marşı’nın kabulünü, Mehmet Akif Ersoy’u ve Çanakkale Zaferi’nin düzenlenmesinde emeüği geçenlere ve katılımcılara teşekkür etti.
Daha sonra Doç. Dr. Mitat Durmuş’un yönetiminde panele geçildi. Düzenlenen panelde ilk olarak Durmuş “Tarihsel Bir Sesin Toplumu Bilince Çağrısı: Mehmet Akif Ersoy” konulu sunumunu yaptı. Ardından Yrd. Doç. Dr. Arzu Şeyda Güven “Değerler Bağlamında İstiklâl Marşı”, Dr. Adem Polat ise “Harp Edebiyatı Açısından Çanakkale” konulu sunum yaptılar. Program, panelistlere katılım belgelerinin takdim edilmesinin ardından sona erdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kars Haber