Kars'taki Ani Harabelerini Gezmeye Gidenlere 'Ermenistan'a Hoş Geldiniz' Mesajı

Kars'taki Ani Harabelerini Gezmeye Gidenlere 'Ermenistan'a Hoş Geldiniz' Mesajı

 Kars’taki Ani Harabelerini Gezmeye Gidenlere ‘Ermenistan’a Hoş Geldiniz’ Mesajı Yrd. Doç. Dr. Savaş Eğilmez, UNESCO Dünya...

 Kars’taki Ani Harabelerini Gezmeye Gidenlere ‘Ermenistan’a Hoş Geldiniz’ Mesajı


Yrd. Doç. Dr. Savaş Eğilmez, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Kars’taki Ani Harabelerini gezmeye gidenlerin telefonlarına “Ermenistan’a hoş geldiniz” mesajı geldiğini söyledi.

Kars’taki Ani Harabelerini Gezmeye Gidenlere ‘Ermenistan’a Hoş Geldiniz’ Mesajı

Erzurum Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü öğretim üyesi ve Asılsız Soykırım İddialarıyla Mücadele Derneği Başkanı Yrd.Doç.Dr. Savaş Eğilmez, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Kars’taki Ani Harabelerini gezmeye gidenlerin telefonlarına bir GSM operatörü tarafından Ermenistan’a hoş geldiniz mesajı gönderildiğini söyledi.

ANİ’YE GELEN ZİYARETÇİLERE YURT DIŞI MUAMELESİ

Öğrencileri ve öğretim üyeleriyle birlikte Ani’ye düzenledikleri gezide gelen mesaj üzerine şok yaşadıklarını anlatan Savaş Eğilmez, “GSM şirketi Ani’ye gelen ziyaretçilere yurt dışı muamelesi yapıyor. Ermenistan’a Hoş Geldiniz cümlesiyle başlayan bir mesaj gönderip, onlara ihtiyaç halinde ulaşabilecekleri Türk Konsolosluk numarasını gönderiyor. Yani bu operator tarihi Ani şehrini Ermenistan sınırlarına dahil etmiş ve Ermeni hayallerini çoktan gerçekleştirmiş durumda.

“LİSANS İPTALİNE KADAR TÜM YASAL HAKLARIMIZI KULLANACAĞIZ”

Yıllardır dünya kamuoyuna, bütün enerjimizle ülkemizin Ermeni meselesinde büyük bir haksızlığa uğradığını anlatmaya çalışırken, kendi ülkemizde karşılaştığımız bu durum bizi hem çok üzmüş hem de çok şaşırtmıştır. Erzurum Barosu ile hazırlık halindeyiz. Savcılığa şikayetimizi yapacağız. Lisans iptaline kadar bütün yasal haklarımız kullanacak ve durumun bir an önce düzeltilmesini isteyeceğiz.” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kars Haber