Kars´ta sağlığa dev yatırım!

Kars´ta sağlığa dev yatırım!

Kars'ta protokol 5 adet ambulansın açılışında buluştu. Kars´a Sağlık Bakanlığı´nca Gönderilen Ambulanslar Dualarla Hizmete Sokuldu. Karslılar...

Kars'ta protokol 5 adet ambulansın açılışında buluştu. Kars´a Sağlık Bakanlığı´nca Gönderilen Ambulanslar Dualarla Hizmete Sokuldu. Karslılar yapılan bu küçük açılışlara tepki gösterdi.


Kars'ta vatandaşlar yapılan küçük işlere bile Kars protokolunün, siyasilerin açılış yapmalarını doğru bulmadıklarını, bu hareketlerin reklamdan öteye geçmediğini dile getirdiler. Kars'ta mikrofon tuttuğumuz vatandaşlara siyasilerden hükümetten ne bekliyorsunuz? sorusunu sorduğumuz da aldığımız cevaplar pekte olumlu olmadığını gözlemledik. Karslı vatandaşlar sağlık alanında Erzurum'un bölgeye değil bütün ülkeye hitap eder hale geldiği ortadayken; Kars'ta Milletvekillerinin ambulans açılışı yapması basit bir durum değilmidir.Gerçekten artık bu memlekete yeterince hizmet etmenin zamanı gelmedi mi? Daha ne kadar hastalar Erzurum yollarına mahkum olacaklar. Vatandaşlar; temeli kazılmış barajların, lojistik merkezin ve daha askıda olan bir çok proje varken 5 tane ambulans açılışına katılmak siyasilerimize yakışmamaktadır. Bizden ayrılarak il olan Iğdır ve Ardahan'da da birçok olumlu çalışmaları gözlemliyor ve duyuyoruz. Kars'ın seçilmiş veya atanmış makam sahiplerinin daha büyük işlere imza atacak kişiler olduklarına işaret eden vatandaşlar siyasilerimizin kapasitelerini yakınen biliyoruz eğitim-sağlık- tarım-hayvancılık-sulama vs konular da da artık gerçekten gereken çalışmaları bu memleket özlemle beklemektedir.
Kars’a İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde kullanılmak üzere Sağlık Bakanlığınca alınarak getirilen 5 yeni ambulans açılıştöreninde AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan, AK Parti Kars Milletvekili Dr. Selahattin Beyribey, Kars Vali Yardımcısı Ali Karakaya ve Kars Sağlık Müdürü Mehmet Kan birer konuşma yaptı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kars Haber