KARS´TA, POLİS HAFTASI KUTLANDI

KARS´TA, POLİS HAFTASI KUTLANDI

 Türk Polis Teşkilatının 171. Kuruluş yıldönümü ve Polis Haftası, Ülkede yaşanan terör olaylarında şehit olan polisler nedeniyle, buruk bir şekilde...

 Türk Polis Teşkilatının 171. Kuruluş yıldönümü ve Polis Haftası, Ülkede yaşanan terör olaylarında şehit olan polisler nedeniyle, buruk bir şekilde tüm yurtta olduğu gibi Kars’ta da kutlandı.

Polis haftası kutlama etkinlikleri kapsamına, Kars Emniyet Müdürlüğü tarafından şehit polisler için mevlit okutuldu. Evliya Camiinde Cuma namazı öncesi okutulan mevlitte, Kars İl Müftüsü Mehmet Genç, şehit polisler için dualar okudu. Müftü Genç, Cuma hutbesinde, birlik ve beraberlik mesajları vererek yaşanan terör olaylarını kınadı.

Mevlit ve Cuma Namazı nedeniyle Evliya Camisinde hazır bulunan Kars Valisi Günay Özdemir, Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Cumhuriyet Başsavcısı Serdar Durmuş ve Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, cami içerisinde şehit polisler için taziyeleri kabul etti. Kılınan namazının ardından caminden çıkan cemaate, polisler tarafından mevlit şekeri ve gül suyu ikram edildi.

Evliya Camindeki mevlidin ardından Kars Emniyet Müdürü Faruk Karaduman tarafından, şehit polis aileleri ve emekli emniyet mensupları için yemekli program düzenlendi. Vali Günay Özdemir, Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Cumhuriyet Başsavcısı Serdar Durmuş ve Emniyet Müdürü Faruk Karaduman’ın da katıldığı yemek sonrasında, şehit polisler için dualar okundu. Program sırasında Vali Günay Özdemir ve Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, şehit polis yakınları ve emekli emniyet mensupları ile bir süre sohbet ererek varsa sorunlarını dinledi.

Kutlama etkinlikleri kapsamında Kars Emniyet Müdürü Faruk Karaduman başkanlığındaki Emniyet Teşkilatı, Kars Garnizon şehitliği ziyaret ederek, şehit mezarlarına karanfiller bırakarak dualar okudular.Hüzünlü Kutlama etkinlikleri, Hükümet Konağı önünde düzenlenen çelenk koyma töreni ve ardındın da Kars Emniyet Müdürü Faruk Karaduman’ın tebrikleri kabulü ile son buldu.Kars Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, burada günün anlam ve önemini belirttiği yaptığı konuşmada, Türk Polis Teşkilatının 171’inci kuruluş yıldönümünü kutladıkları bugün, kendilerini yalnız bırakmayarak, sevinçlerini paylaşan herkese, şahsı ve teşkilatı adına şükranlarını sunduğunu söyledi.Toplum düzenin ve güvenliğinin sağlanmasının devletin en başta gelen görevi olduğunu hatırlatan Karaduman, bu amaçla 10 Nisan 1845‘te kurulan Polis Teşkilatının geçen süre zarfında, eğitim seviyesi, insan kaynakları, ulaştığı teknoloji yönünde örnek gösterilecek bir kuruluş haline gelmiş olduğunu belirtti. Ve yeniliklere açık, halkımızın değişen beklentilerine cevap verebilecek çok önemli bir kurum imajı kazandığına işaret etti.

Kars Emniyet Müdürlüğü personeli olarak halkın yanında serhat şehrin huzur ve güvenliği için her an görev başında olduklarını da ifade eden Müdür Karaduman: “Bizler, ilimizdeki sorunsuz güvenlik anlayışının sürdürülebilir olması için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Vatandaşlarımızın bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da, destek ve katkılarını bizlerden esirgememelerini diliyoruz. Başta terör, asayiş ve kaçakçılık olayları olmak üzere vatandaşlarımızın günlük yaşantısını olumsuz etkileyebilecek bütün olayların üzerine kararlılıkla gitmeye devam edeceğiz.

Kars Polis Teşkilatı olarak Ülkemizin en huzurlu şehirlerinden birisi olan Doğu’nun uygar kenti Kars’ta sorunsuz güvenlik hizmetlerinin daha ileri seviyelere ulaştırılması için can siperhane bir biçimde görev yapmaya devam edeceğiz. Bu inançla teşkilatımızın 171. kuruluş yıldönümünü kutluyorum. Devletimizin bekası, milletimizin huzur ve güvenliği için hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi ve emekli mensaplarımızı minnet ve şükranla anıyorum. Bütün mesai arkadaşlarıma görevlerinde başarılar diliyor, hepinize saygılarımı sunuyorum” Dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kars Haber