Kars´ta 15 Okul Beyaz Bayrak Kazandı

Kars´ta 15 Okul Beyaz Bayrak Kazandı

Akyaka’nın Merkez, İncedere, Üçpınar, İmam Hatip ortaokulları ile Gazi Mustafa Kemal Anaokulu beyaz bayrak aldı. Millî Eğitim Bakanlığı ile Sağlık...

Akyaka’nın Merkez, İncedere, Üçpınar, İmam Hatip ortaokulları ile Gazi Mustafa Kemal Anaokulu beyaz bayrak aldı.

Millî Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında 2006 yılından itibaren uygulanmakta olan “Beyaz Bayrak İşbirliği Protokolü” kapsamında Kars il genelinden 15 okul, Beyaz Bayrak almaya hak kazandı.

Kars merkezinden 6, Akyaka’nın Merkez Ortaokulu, İncedere Ortaokulu, Üçpınar Ortaokulu, İmam Hatip Ortaokulu ve Gazi Mustafa Kemal Anaokulu olmak üzere 5 okul, Selim ilçesinden ise 4 okul beyaz bayrak aldı.

Öte yandan Akyaka’da okulların beyaz bayrak alması için yapılan çalışmalarıyla ilçede bulunan eğitim kurumlarının temiz ve sağlıklı bir çevreye kavuşturulması sağlanarak okullar arasında temizlik, hijyen, okul kantini vb. konularda olumlu yönde bir rekabet ortamı oluşturulmuş oldu.

Konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada, yapılacak çalışmalar ve denetimlerle Akyaka İlçe genelindeki okulların tamamının beyaz bayrak alması suretiyle çocukların sağlıklı ve hijyenik ortamlarda eğitim alması hedefleniyor. Ayrıca çocuklara yönelik eğitim alanlarının da sağlıklı hale getirilmesi yanında öğrencilere kitap okuma alışkanlığı, büyüklere karşı saygı ve yardımseverlik, dayanışma ve dürüstlük gibi erdemlerin kazandırılmasına yönelik çalışmalar da yapılmaktadır.

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kars Haber