Karsspor Ateşten Gömlek !

Karsspor Ateşten Gömlek !

 Evet, Karsspor gerçekten ateşten bir gömlek… Herkes bu gömleği giyemez. Zordur, yalnız kalınır, en önemlisi kentin adını taşıdığı için...

 Evet, Karsspor gerçekten ateşten bir gömlek…

Herkes bu gömleği giyemez. Zordur, yalnız kalınır, en önemlisi kentin adını taşıdığı için sorumluluğu ağırdır.

Karsspor’a yönetici olmak, hele desinler diye yönetici olmak bu görevi daha da zorlaştırır. Çünkü yanlızsınız, her şeyle kendiniz ilgilenmek zorundasınız. Bir yerlerden destek, yardım, gelmez. Yardım destek vermek isteyenlerinde önü kesilir.

İşte hal böyle olunca zaman zaman tatsızlıklar yaşanır.

Karsspor gerçekten kurulduğu günden itibaren çok zorlu yollardan, engellerden geçerek günümüze gelmiştir. Günümüzde geldiği nokta hiçte hak ettiği nokta değil. Karsspor’un kesinlikle profesyonel ligde olması gerekir. Doğu’da Türkiye’nin en ucunda, serhat bölgesinde tabiri caizse ‘Kafkasya’da olan bir kentin takımının profesyonel ligde olmayışı üzücü ve bir o kadar da düşündürücüdür.

Geçmişte profesyonel ligde mücadele eden ve yaşlısından çoğuna kadar herkesi stadyuma çeken Karsspor bugün maalesef amatör ligden bir üst amatör lige çıkmak için mücadele ediyor ve bir üst lige, üst lig dediğim ‘Bölgesel Amatör Lig’e çıkmak için de kendi ilçesinin takımıyla karşı karşıya gelmek zorunda kalıyor. Çok acı… Gerçekten çok acı, kaderi 90 dakikaya bağlı ve kendi ilçesinin takımını geçmek zorunda… Var mı böyle bir şey… Bu da işin bir başka boyutu…

Evet, Karsspor, hak ettiği yerde mi? Değil! Ne yapmak gerekir, geçmişte olduğu gibi Vali Yardımcısı Hayati Soylu, Karsspor ile yatıp Karsspor ile kalkıyor. Aynı şekilde Kars’ta çok ayrı yeri olan Rahmetli Şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar OKKAN, yine Vali Nevzat TURHAN, Belediye Başkanı Naif ALİBEYOĞLU, Karsspor’un terfi liginden 3’ncü lige çıkabilmesi için çok ama çok emek verdiler. Vali Nevzat Turhan ile Belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu Samsun da takımlarına destek için haftalarca otobüste yattılar. Abart mıyorum Otobüste yattılar ve Karsspor’u 3’ncü lige, buradan da 2’nci lige taşıdılar. Eski Belediye Başkanlarından Naif Alibeyoğlu’nun emeği, katkısı ve desteği unutulmaz ve inkar edilemez.

Yine Köy Hizmetleri Müdürü Tansel Sevgen, Karsspor’a 3’ncü ligde destek verenlerden birisi…

Şimdi bakıyorum herkes Karsspor’dan kaçıyor. Elini taşın altına sokmuyor. Destek olmuyor. Hatta destek olmayan bazı kişiler köstekte oluyor. Karsspor’un kulüp başkanının Muharrem Yıldız olması veya bir başkasının olması bir şey değiştirmiyor. Çünkü Karsspor her şeyin üzerindedir. Bir amatör takım diyerek boş verilmemeli… Kars’ın adını taşıyan bir takımı hiç kimse boş veremez. Buradan seçilmişlere, atanmışlara, işadamlarına hatta hatta Kars’ta hemen hemen her yerde karşılaştığımız AVM yönetimlerine, Karslılara, Karslıyım diyen herkese çok büyük iş düşüyor. El birliği ile Karsspor’u profesyonel lige taşımak. Ama herkes üzerine düşeni yapmalıdır.

Yoksa ona kızıp, buna kızıp, bana ne var diyerek hiç kimsenin sorumluluktan kaçmaya hakkı yoktur. Karsspor, çocukların, gençlerin geleceğidir.

Karsspor bu şehirde iş yapan herkesin ekmek kapısıdır. Nasıl mı? Kars’a gelen takımlar nerede yatacak, yemek yemeyecek mi? Alış-veriş yapmayacaklar mı? Bunların hiç mi Kars’a katkısı olmayacak? Onun için herkes ama herkes üzerine düşeni yapmalıdır. Futbol bacasız fabrikadır… Bu da unutulmamalıdır.

Yani Başta Sayın Vali Günay Özdemir olmak üzere, Milletvekilleri Ahmet Arslan, Selahattin Beyribey, Ayhan Bilgen, Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, kurum ve daire amirleri, Karslı işadamları, Kars’ta para kazanan ve Kars’a yatırım yapmayan AVM’ler herkes elini değil, başını taşın altına koyarak Karsspor’u hak ettiği yere taşımalıdır.

Yazımın başında belirttiğim gibi Karsspor ateşten gömlektir…

 

SPOR ANALİZ
IŞIK ÇAPANOĞLU

TSYD KARS TEMSİLCİSİ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kars Haber