Karslı Muhtar Türkiye'de Bir İlke İmza Attı

Karslı Muhtar Türkiye'de Bir İlke İmza Attı

 Karslı kadın muhtar Türkiye'de bir ilke imza atarak ev ortamına dönüştürdüğü muhtarlık bürosunda mahalleliye hizmet veriyor. 3 dönemdir Kars...

 Karslı kadın muhtar Türkiye'de bir ilke imza atarak ev ortamına dönüştürdüğü muhtarlık bürosunda mahalleliye hizmet veriyor.

3 dönemdir Kars Merkez Mahallesi'nde muhtarlık görevini yürüten Besra Uluçay, oluşturduğu ev ortamındaki ofisinde mahalleliye hizmet ediyor. Uluçay, muhtarlığa gelen vatandaşlara kendi yaptığı kek ve kendi eliyle demlediği çaydan ikram ediyor.

Muhtar Besra Uluçay'ın ofisinde oturma grubundan, televizyona kadar bir evde olması gereken her şey var. Mahalleliyi girişte karşılayan muhtar Uluçay, bir süre mahalleliyle sohbet etikten sonra işini yapıyor. İşini yaptığı esnada misafirlerine çay ve kek ikramında da bulunan Uluçay'a mahalleli kadınlar da eşlik ediyor. Boşta kalan zamanlarını muhtarlıkta geçiren mahalleli kadınlar, ev ortamında muhtar hanımla sohbet ettiklerini ifade etti.

"Kendi evimiz gibi"

Muhtardan memnun olduklarını belirten mahalleliler, "Şikayetim olduğu zaman, sorunlarım olduğu zaman gelip söylüyorum. O da sağ olsun onun karşılığını veriyor, hemen yaptırıyor. Burası kendi evimiz, hatimimizi de burada dinleriz, Kur'an'ımızı da burada dinleriz. Aile evimiz gibi, çayımızı, kahvemizi, bazen de yemeğimizi dahi burada yiyoruz. İşte gördüğünüz gibi ev ortamı burası" diyerek memnuniyetini dile getirdi.

"Kadınlara ev ortamında hizmet veriyorum"

Daha kaliteli bir hizmet vermek adına, sıcak bir ev ortamı olsun sonuçta kadınım" diyen Merkez Mahallesi Muhtarı Besra Uluçay, "Yüzde doksan kadınlardan destek gördüm, oy aldım. Ondan dolayı amacım daha iyi bir hizmet sunmak kadınlara. Sıcak bir ev ortamı. 23 tane mahallemiz var. Belki en şanslı mahalle muhtarı benim diyebilirim. Şimdi biz de kamu görevi yapıyoruz. Çoğu muhtarın özel bir bürosu yok. Burası benim kendi şahsıma ait olduğu için bunu ev ortamına dönüştürdüm. Daha kaliteli bir hizmet vermek adına dizayn ettim. Gerçekten gelen misafirlerim, özellikle yabancı misafirlerim Türkiye'de hiçbir şekilde böyle bir muhtarlığı göremediklerini söylüyorlar. Tabi ki bende memnun kalıyorum" dedi.

Hazırladığı ev ortamında mahalleliye hizmet veren Merkez Mahallesi Muhtarı Besra Uluçay, yaptığını hizmetinde karşılığını almış bulunuyor. Erkek rakiplerinin rağmen 3 dönem üst üste muhtar seçilen Uluçay, Kars'a ve mahallesine daha kaliteli, daha iyi hizmet etmek için mücadele verdiğine dikkat çekiyor.

Merkez Mahallesi Muhtarlığı'nda kadınlar bir araya gelerek, hem mahallenin sorunlarını çözüyor. hem de boş zamanlarını birlikte geçirerek değerlendiriyor.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kars Haber