Kars'ın Suyu Masaya Yatırıldı

Kars'ın Suyu Masaya Yatırıldı

  Kars Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Polat, İşletme ve İştiraklar Müdürlüğü’nün çalışmalarını değerlendirdi. İşletme ve...

  Kars Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Polat, İşletme ve İştiraklar Müdürlüğü’nün çalışmalarını değerlendirdi.


İşletme ve İştiraklar Müdürü Hikmet Karabulak’ın makam odasında kentte görev yapan ulusal ve yerel basının temsilcileriyle bir araya gelen Başkan Yardımcısı Polat, İşletme ve İştirakler Müdürlüğü olarak vatandaşlara daha iyi hizmet vermek noktasın da özverili çalışmalar yaptıklarını belirtti.


Hüseyin Polat, Kars Belediyesi’nin en büyük gelir kalemlerinin başında gelen su gelirlerinin sağlıklı bir şekilde tahsilatı yapılıp hizmete dönüştürülmesi gerektiğini söyledi.


Polat; “Malumunuz olduğu üzere su gelirleri belediyeleri ayakta tutacak öneme sahiptir. Kaçak tüketimle mücadelimize halkımızdan destek bekliyoruz” dedi.


Bu noktada İşletme ve İştirakler Müdürlüğü olarak kurduğumuz su kayıp-kaçak ekipleri de suları abonesiz kullanan veya abonesi olup da boş yere suları akıtanlara karşı mücadelemiz sürmektedir diyen Başkan Yardımcısı Hüseyin Polat; “Halkımızdan da bu konuda duyarlı olmalarını bekliyoruz. Bizlere destek olsunlar. Kaçak su kullananları uyarsınlar. Bizlere, belediyemize ihbar etsinler. Şehrimizin merkezine kesintisiz su vermeye çalışırken, kaçak su tüketenlerin varlığı da gerçekten kabul edilir bir durum değil. Herkesin elini vicdanına koyması gerekir. Yaz mevsimine girdiğimiz bu günlerde özellikle cadde ve sokaklarda halı yıkama, yün yıkama ve araba yıkama vb. durumları sıkça karşılaştığımız durumdur. Lütfen bu konuda bizlere herkes yardımcı olmalı. Küresel ısınma hızla artarken bir damla su harcayacak kadar cömert olmamalıyız. Duyarlı olmalıyız. Halkımızdan evlerine işyerlerine su parası yazmaya gelen memurlarımıza da destek olmalarını bekliyoruz” diye konuştu.


Kars Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Polat, daha sonra özetle şunları söyledi:

 


“Çoğu büyükşehirde bile olmayan standartlarda bir arıtma tesisimiz bulunmakta. Şehrimize, şehre verilen suyun son teknolojilerle arıtılmasıyla halkımıza tertemiz bir su veriyoruz. Vatandaşlarımız da bu konuda rahat olsunlar sularımız kontrol altındadır. İnşaat sezonuyla birlikte özellikle müteahhitlerden ricamız abonelik konusunda hassas olsunlar. Abonesiz su tüketimine göz yummasınlar. İşletme ve İştirakler Müdürlüğü işinde uzmanlaşmış personelleriyle hizmet vermektedir. Borcu olan vatandaşlar gelip bilgi alsınlar kanunların izin verdiği ölçüde borçlara taksit imkanı sunmaktayız gelip başvuruda bulunup bilgi alabilirler.”


Öte yandan Polat, İşletme ve İştirakler Müdürlüğü’nün 8 aylık performans bilgilerini de basınla paylaştı.


8-10 aylık bir süre zarfında yapılan abone sayısı: 2010 adet olup, Kars’ta nüfus ve hane sayısı göz önüne alındığında 2010 hanenin kayıt altına alındığı ortaya çıktı.
Yine 8 aylık bir sürede yapılan Tahakkuk Toplamı: 6.693.770,81TL. olup, tahsilat toplamı ise; 6.261.313,69 TL. ile rekor sayılabilecek bir seviyeye ulaştı.
Tahakkukun Tahsilata oranı 2015 yılı son 4 ayı ile 2016 ilk 4 ayı itibariyle yüzde 94’lük, çok iyi yüzdelik yakalandığı bildirildi.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kars Haber