Kars Valisi Rahmi Doğan, Sarıkamış'ta İncelemelerde Bulundu

Kars Valisi Rahmi Doğan, Sarıkamış'ta İncelemelerde Bulundu

Vali Doğan, Sarıkamış’ta önce Cıbıltepe Kayak Tesisleri’nde yapımı devam eden ‘Kütük Ev’ ve cami çalışmalarını yerinde görerek...

Vali Doğan, Sarıkamış’ta önce Cıbıltepe Kayak Tesisleri’nde yapımı devam eden ‘Kütük Ev’ ve cami çalışmalarını yerinde görerek ilgililerden bilgiler aldı. Bir süre Kütük Ev’i gezen Doğan, öncelikle Kütük Eve çıkan yolun biran evvel yapılmasını istedi. Ardından İkinci etapta yapımı devam eden Cami gezen Doğan, buradan Toprak Otel’e geçti. Bir süre Toprak Otel’de incelemelerde bulunun Doğan, Daha sonra Sarıkamış şehitleri anma etkinliklerinin yapıldığı yürüyüş yolunda, Sarıkamış Harekatı Anma Tören Alanı ve Sarıkamış Harekatı Kafkas Cephesi Tanıtım ve Araştırma Merkezi'ni gezerek incelemelerde bulundu.

Vali Doğan, Sarıkamış Şehitleri Anma etkinliklerinin yapılacağı Yukarı Sarıkamış Mahallesi’nde çalışmaları devam yürüyüş yolunun son durumu hakkında İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erdinç Dolu’ndan bilgiler aldı.

Gazetecilerin Kültür Merkeziyle ilgili sorularını yanıtlayan Vali Rahmi Doğan, “Oradaki çalışmalar devam ediyor. Biraz sorunlu, onlar yine yetişmedi. Bu senede yetişmedi. Tabi Bakanlıkların yaptığı ihalelerin denetimleri ve kontrolleri de onlarda olduğu için biz çok fazla müdahil olamıyoruz. Ancak Bakanlıkla görüşüyoruz. Oradaki sıkıntıları dile getirdik. Resmi olarakta yazdık. Biran önce oranında bitmesini bekliyoruz” dedi.

Sarıkamış etkinliklerinde yürüyüş yolu olarak kullanılacak bölgede de inceleme yapan Doğan, Sarıkamış’ta her hangi bir güvenlik sorunun olmadığını söyledi.

Vali Rahmi Doğan, “Sarıkamış törenleri nerede olacak. Nerde yürünecek. Bu tartışmayı bitirmiş oluyoruz. Burasını tarihi Sarıkamış yoluna bağladık. Buradan yürünecek. Burada düzenlemeler yapılacak. Anıtı zirveye yapacağız. Yine şehitlik ve sosyal tesisleri yaparak burasını yaz, kış vatandaşlarımızın hizmetine açacağız. İnsanlar Sarıkamış’ta gidip bir dua edeyim dediği zaman gelebileceği bir mekan haline getireceğiz” diye konuştu.

Kars Valisi Rahmi Doğan’ın Sarıkamış’ta yaptığı incelemelere Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Özel İdare Genel Sekreteri Erdinç Dolu, Sarıkamış Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın, çalışmaları yürüten ilgili firma temsilcileri de eşlik etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kars Haber