Kars, Spor Şehri Olmalı!

Kars, Spor Şehri Olmalı!

Karsspor ikinci Başkanı Alper Tunga Kılıç, gazetecilerle bir araya geldiği toplantıda Kars’ın il genelinde spor şehri olması çağrısı yaptı. Karsspor...

Karsspor ikinci Başkanı Alper Tunga Kılıç, gazetecilerle bir araya geldiği toplantıda Kars’ın il genelinde spor şehri olması çağrısı yaptı.

Karsspor Ali Gaffar Okkan Tesislerinde gazetecilerle buluşan Alper Tunga Kılıç, yedinden yetmişe tüm Kars halkına, ilgili kurumlara, STK ve oda temsilcilerine çağrıda bulunarak, gençlerin başta Karsspor olmak üzere kötü alışkanlılar yerine sporda buluşması çağrısında bulundu.

Yaptığı açıklamada, geçmiş dönemlerde Karsspor’a destek veren tüm yönetici, sporcu ve katkı sunanlara teşekkür eden Kılıç, takım ve kulübün yaşadığı sıkıntıları da dile getirdi.

Kars’ta gençlerinin, başta uçucu madde olmak üzere sigara ve alkol gibi kötü alışkanlıklardan uzak durması için Ülkemize ve Kars’a daha faydalı olmaları için sporun öneminde değinen Kılıç, futbol ile birlikte özellikle salon sporlarında Kars’ın güzide bir il olduğuna dikkat çekti.

Kars’ta coğrafi ve iklim şartları bakımından gençlerin fiziki ve ruhsal olarak son derece sportif yapıya sahip olduklarının da altını çizen Başkan Kılıç, bu nedenle her türden branşlarda çeşitli şampiyona ve turnuvalarda Kars’ı ve Ülkemizi temsil edecek sporcuların yetişebileceğini söyledi.

Kars’ın spor şehri olması noktasında Kars basının önemine değinen ve Kars basınını başta Karsspor olmak üzere her zaman yanlarında olduğunu da önemle ifade eden Kılıç, bu konuda her kese büyük görevler düştüğünü de söyledi.

Karsspor için ve Kars’ın spor şehri olması çağrısını duyurmak için il genelinde çalmadık kapı ve ziyaret etmediği kimsenin kalmayacağını da ifade eden Kılıç: “Bizler her kurumu ziyaret edeceğiz. Bütün sivil toplum kuruluşları ve oda başkanlarıyla görüşeceğiz. Kimseye küsmeyeceğiz, kırılmayacağız ve kırmayacağız. Bu ziyaretlerimizden olumlu neticeler alacağımıza inanıyoruz. Karsspor ile ilgili gelişmelerden ilin en ücra köşesindeki hemşerilerinin de haberdar olmasını istiyoruz. Kars, eğer diğer alanlarda gelişemiyor ise veya uzun vadede bir gelişime bu şekilde sağlanamıyor ise Kars’ın spor şehri olması ele alınmalıdır. Karsımızın bir spor şehri kimliği kazanması noktasında çalışmalar olmalıdır. Kurumlar ve milletvekilleri harekete geçmeli, buna bağlı alt yapı ile dünyada Kars’tan kaliteli sporcular yetişir algısını yerleştirmeliyiz.”dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kars Haber