Kars Mezre Yolu Çile Dolu

Kars Mezre Yolu Çile Dolu

 Kars’ta yapımına iki yıl önce başlanan Kars-Mezre Köyü arasındaki bölünmüş sıcak asfalt yolun bir şeridi tamamlanırken, diğer şeridi...

 Kars’ta yapımına iki yıl önce başlanan Kars-Mezre Köyü arasındaki bölünmüş sıcak asfalt yolun bir şeridi tamamlanırken, diğer şeridi alt yapısı tamamlandıktan sonra asfaltı atılmadan yarım bırakıldı.
Geçen iki yıllık süreç içerisinde tek bir çivi çakılmayan yolun milyonlarca lira harcanarak yapılan alt yapısı da hava şartlarından etkilenerek bozuldu. Bozulan yol ise güzergahı kullanan sürücülerin içini yakıyor.
Devletin milyonlarca lirasının heder edildiğini ileri süren sürücüler, Kars-Mezre arasındaki yolun Karayolları Bölge Müdürlüğü’nce biran evvel ele alınarak yapılmasını istiyor.
Kars-Mezre Köyü arasından yapımı devam ederken, tamamlanmadan bırakılan yolun sadece sıcak asfaltının atılması kalkışken, birden bire çalışmaların durdurulması ve yolun yeniden bozulmasının devleti zarara soktuğunu ifade eden sürücüler ve köylüler, “Hükümet Kars’ta çok şey yapıyor. Ama burada yapılan işler kontrol edilmiyor. Yaklaşık iki yıldır durdurulan yapılmayan yolun akibeti ne olacak. Buradan yetkililere sesleniyoruz. Yazık değil mi? Günah değil mi? Neden devletin parası boşu boşuna gidiyor” diyerek yolun tamamlanmasını bekliyorlar.
Öte yandan Kars-Mezre arasında yapılan sıcak asfalt bölünmüş yolun bir şeridi tamamlanırken, diğer şeridinin alt yapısı tamamen bitmiş ve sadece sıcak asfaltının atılması kalmıştı. Geçen süre içerisinde bir şey yapılmayan yol, zamanla bozulmuş hatta çöplüğe dönmüş vaziyette bulunuyor. Her gün binlerce aracın geçtiği yolun biran evvel tamamlanması bekleniyor. Tek şeritten verilen yolda zaman zaman trafik kazaları da meydana geliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kars Haber