Kars İtfaiyesi 2015 Yılı Faaliyet Raporu Açıklandı

Kars İtfaiyesi 2015 Yılı Faaliyet Raporu Açıklandı

 İtfaiyeden sorumlu Kars Belediye Başkan Yardımcısı Taner Turan Ünsal, İtfaiye Müdürlüğü’nce 2015 yılı içerisinde toplam 194 adet yangın...

 İtfaiyeden sorumlu Kars Belediye Başkan Yardımcısı Taner Turan Ünsal, İtfaiye Müdürlüğü’nce 2015 yılı içerisinde toplam 194 adet yangın ve 24 adet trafik kazsına müdahalede bulunulduğunu söyledi.
İtfaiye Müdürlüğümüzün 01 Ocak-31 Aralık 2015 Tarihlerini kapsayan 1 yıllık faaliyetleri maddeler halinde aşağıda sunulmuştur;

01-Müdürlüğümüz 2015 yılı içerisinde 55 personelle 24-24 ile 24-48 takviyeli nöbet uygulaması yaparak çalışmalarınısürdürmüş olup' mevsimine göre 24-48 takviye sistemi ile hizmetimizi sürdürmekteyiz

02-Müdürlüğümüz 2015 Yılında 1 Adet hidrolik merdivenli 1 adet dijital sistemli arazöz aracı, 2 adet su tankeri, 1 Adet Sepetli bomlu araç olmak üzere 5 adet araçla hizmetimizi sürdürmekteyiz.

03-01 Ocak-31 Aralık 2015 Tarihleri arasında şehir merkezi ile ilçe ve köylerimizde müdürlüğümüzün müdahale ettiği yangın sayısı 194 Adet olup' bu yangınlardan 126 Âdeti başlangıçta söndürülmüş, 54 âdeti Kısmen yanarak söndürülmüş, 12 Âdeti ise tamamen yanmıştır. Tamamen yanan yangınların ekseriyeti ilçe ve köylerde meydana gelen, ulaşım zorluğundan kaynaklanan yangınlardır. Bu yangınlarda meydana gelen maddi zarar miktarı tahminen 1.181.250.00 TL olmuştur. Çıkışnedenlerini ve yangın sınıflarını gösterir istatistik çizelgesi raporumuz ekinde sunulmuştur.

04-İlimtzde bulunan Resmi Kurum ve Kuruluşların yangın söndürme cihazları ve malzemeleri yönetmenliğimiz doğrultusunda kontrol edilerek sonucunda tanzim edilen raporlar ilgililere verilmiş, konu ile ilgili uyarılar yapılmıştır.

05-Müdürlüğümüze intikal ettirilen ruhsat dilekçeleri doğrultusunda toplam 259 iş yerinin kontrolü yaptırılarak, yapılan kontrol sonucu uygunluk raporları tanzim edilerek gereği yapılmıştır. Binalarda yapılan kontroller sonucu yapı kullanım izni raporu 31 rapor tanzim edilmiştir.

06-Şehir merkezindeki tüp geçit, bimbot, dolmuş durakları ile kaldırımların yıkanması, yeşil alanların, ağaçların, caddelerin sulanması mevsim şartlarına göre müdürlüğümüzce yapılmıştır.

07- Yine mevsim itibari ile zaman zaman yağan şiddetli yağmurlardan dolayı oluşan sel baskınlarına ilgili müdürlüklerimizle iş birliği içerisinde müdahale edilerek gerekli kurtarma ve tahliye işlemleri yapılmıştır.

08-Şehir merkezinde bulunan ve polen üreten ağaçların budama ve kesim işlemleri Park Bahçeler müdürlüğümüzle iş birliği içerisinde merdivenli Araçlarımız, ekipmanlarımız ve personellerimiz sayesinde yapılmıştır.

09-2015 Yılı içerisinde muhtelif tarihlerde meydana gelen trafik kazalarında elimizde mevcut bulunan imkânlar dâhilinde gerekli müdahaleler ve kurtarma işlemleri Vapılmıştır;2015Yılı içerisinde 24 adet trafik kazasına müdahale edildi. Bu kazalarda 51 yaralı kurtarıldı ve 3 kişi EX olarak çıkarıldı.

10-Kış mevsimi başlamadan Önce ve kış ayları boyunca Kamu Kurum ve Kuruluşları ile şahısların kalorifer ve soba bacalarının temizliği ekiplerimiz tarafından makbuz mukabil yapılarak, sonucunda tanzim edilen raporlar ilgililerine verilmiştir.

11- Kış mevsimi boyunca kurum kuruluşlara ait hizmet binaları ve şahsa ait binaların çatılarında oluşan buz saçaklarıekiplerimizce temizleme çalışmaları yapılmamaktadır.

12-Su şebekemiz, depolarımız ve su kuyularımızda meydana gelen arızalar şebeke çalışmaları, elektrik kesintileri nedeniyle meydana gelen aksaklıklar su işleri müdürlüğümüzden alınan bilgiler doğrultusunda mahalleler ve suyu akmayan resmi kuruluşların su talepleri imkânlardâhilinde karşılanmıştır.

2015 Yılı içerisinde müdürlüğümüzden toplam 5724 adet araç çıkışı yapılmış olup' araç çıkışlarımızı gösterir çizelge ekte sunulmuştur.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kars Haber