KARS BELEDİYESİ'NDEN KÖKLÜ ÇÖZÜM

KARS BELEDİYESİ'NDEN KÖKLÜ ÇÖZÜM

 Kars Belediyesi harfiyat sorununa köklü bir çözüm getirdi. Kaçak harfiyat taşıyan ve belirlenen yerlerin dışına döken kişi veya firmalara ağır...

 Kars Belediyesi harfiyat sorununa köklü bir çözüm getirdi. Kaçak harfiyat taşıyan ve belirlenen yerlerin dışına döken kişi veya firmalara ağır cezalar geliyor.

Kars dereiçi ve gaz ambarı bölgeleri kaçak harfiyat atıklarıyla tam bir görüntü kirliliği yarattığı gibi bilinçsizliği de gözler önüne seriyordu. Kars belediyesi bunun önüne geçebilmek adına önce bir temizlik çalışması başlattı ardından da harfiyat şirketleriyle masaya oturarak anlaşma imzaladı. Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Polat ve Arda Soner Tatlı ortak bir açıklama yaparak, kaçak ve ruhsatsız inşaat yapım ve yıkımları ile harfiyat taşımacılığı için alınan önlemleri anlattılar.

Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Polat yapmış olduğu açıklamada, öncelikli hedeflerinin görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak ve temiz çevre alışkanlığını vatandaşlara aşılamak olduğunu belirterek, bu konuda belediye olarak ciddi adımlar attıklarını fakat bu alışkanlığın yaygınlaşabilmesi için zamana ihtiyaç duyduklarını söyledi. Kenar mahallelerde çöp konteynırlarının sayısının fazlalaştırılacağını da ifade eden Polat, konteynırların hacminin büyük olmasının çöp sorununu bir nebze olsun rahatlatacağını da belirterek, ihale çalışmalarının tamamlandığını ve çok yakında bu sorunu çözeceklerini söyledi.

Teknik Başkan Yardımcısı Arda Soner Tatlı ise, inşaat çalışmalarının çok hızlı bir şekilde başladığının altını çizerek bu sektörde takibin zaman zaman zorlaşabildiğini ve gözden kaçan aksaklıkların olabileceğini söyledi. Başkan Yardımcısı Tatlı, Kars merkezde 5 harfiyat şirketinin bulunduğunu ve bu şirketlerle bir anlaşma imzaladıklarını da belirterek, bundan sonraki süreçte bu şirketlerin harfiyatları belediyenin belirlediği bir bölgeye dökeceklerini söyledi. Kaçak kazı, güvenliksiz inşaat yıkım çalışmaları ve buna benzer aksaklıkları vatandaşların 153 zabıta ihbar hattına veya dilekçeyle belediyeye bildirilmesi halinde gerekli yaptırımları uygulayacaklarını da dile getiren Teknik Başkan Yardımcısı Arda Soner Tatlı 6 aylık inşaat sezonu süresinde denetimlerini sıklaştırarak

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kars Haber