Kars Belediyesi kaldırım çalışmalarına başladı

Kars Belediyesi kaldırım çalışmalarına başladı

Kars Belediyesi, kenti daha modern ve yaşanabilir bir hale getirmek için gece gündüz aralıksız çalışmalarını sürdürüyor. Kars Belediyesi kent genelinde...

Kars Belediyesi, kenti daha modern ve yaşanabilir bir hale getirmek için gece gündüz aralıksız çalışmalarını sürdürüyor.

Kars Belediyesi kent genelinde bozuk yol, kaldırımsız cadde ve sokak bırakmıyor. Belediye’ye bağlı Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, merkez Atatürk caddesinde kaldırımlar çalışması başlattı.

 

Kars’ta bir çok cadde ve sokakta geçtiğimiz yıl sıcak asfalt çalışması yapan belediyebu yıl sonuna kadar da kentin bütün cadde ve sokaklarını asfaltlamayı ve kaldırım çalışması yapmayı hedefliyor. Yapılan çalışmaları yakından takip eden Başkan Murtaza Karaçanta, Kars’ı daha güzel ve daha yaşanılabilir bir şehir yapmak için çalıştıklarını belirtti.

Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta’nın direktifleri doğrultusunda harekete geçen Belediyenin ilgili tüm birimleri kentin dört bir yanında başlattığı hummalı çalışmaları sürdürüyor. Bir yandan “50 yıllık park ve bahçe” özlemlerini hizmete dönüştüren, bir yandan bu park ve bahçelere geçiş yollarını ve alt yapı çalışmalarını yürüten belediye ekipleri diğer yandan da ana ve ara caddelerin asfaltlanması, kaldırım ve bordör çalışmalarını devam ettiriyor.

Vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılanan bu çalışmaların önümüzdeki günlerde de hızlandırılacağını belirten yetkililer, kurumdaki tüm birimlerin şehrin her yerinde çalışma yaptıklarını söylediler.Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Faikbey ve Atatürk caddesinin kesiştiği noktadan itibaren çalışmaların devam ettiğini söyledi. Başkan Karaçanta, “Vatandaşlarımız bize inansın ve güvensinler. Şu anda göründüğü gibi son hızımızla çalışıyor ve hizmetlerimizi halkamızın ayağına götürüyoruz. Önümüzdeki gönlerde de işlerimiz aksatılmadan yürüyecek ve elimizden gelenin de fazlasını yaparak sorun ve sıkıntıları asgariye düşüreceğiz. Önümüzdeki yıl içinde de artık asfaltlanmamış, kaldırımı ve bordör çalışmaları yapılmamış cadde ve sokak bırakmayacağız. Allah’ın izni ve halkımızın desteğiyle şehrimizi artık daha yaşanabilir bir kent haline dönüştüreceğiz.” dedi.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kars Haber