1. WEB TV

  2. KARS

  3. Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, TGRT Haber'de canlı yayın konuğu oldu

Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, TGRT Haber'de canlı yayın konuğu oldu

TGRT Haber'de Gülden Kalecik Demirtaş’in canlı yayın konuğu olan Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, "Kars’ı anlatarak bitirmek mümkün değil, gezilip görülmelidir." dedi.

Kars sevdalısı bir insan olduğunu dile getiren Başkan Karaçanta, "Gazi Kars’ımıza yaklaşık 3 yıldır hizmet etmekteyiz, bundan sonraki süreçte de hizmetlerimizi artırarak devam edeceğimize inanıyorum. Kars'ımıza ne yapsak azdır diye çıktığımız bu yolda yılmadan yorulmadan devam edeceğiz." ifadesini kullandı.

"Sıcak yuva tok karın projesi" hakkında bilgiler veren Başkan Karaçanta, "2014 yılının içerisinde sunmaya başladık ve bu proje ile ilgili çalışmalarımız halen devam etmektedir. Bu projemize kars lı hemşeriler ilerimizin ciddi bir şekilde desteğini görmekteyiz ve dolayısıyla vatandaşlarımızdan aldığımız bu destekle projemiz devam etmektedir." şeklinde konuştu.

İSKEP projesi kapsamında 35 yardıma muhtaç aileye hizmet verdiğini de dile getiren Başkan Karaçanta konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bu 35 aileden 10 tanesi engelli vatandaşlarımız, bu projelerimiz artaraktan devam edecektir. Bununla birlikte diğer bir projemiz ise Osmanlı evleri projesi. Bu projede Kars il Valiliğimiz ile birlikte çalışmaktayız. Kars Kalesi eteklerinde yapılacak kamulaştırma ile orada Osmanlı mimarisine uygun tarihi dokuyu koruyarak ve Kars'ın olmazsa olmazı, inanç turizmi açısından çok önemli bir yerde olan Ebul Hasan Harakan-i HZ’lerinin de olduğu Evliya Camii ile bütünleştirilerek yapılacak bir projedir. Biz de bu projeye ek olarak Kars Çayını ekleyeceğiz ve muhteşem bir projenin ortaya çıkacağına inanıyoruz. Kamulaştırma ile ilgili ödemeler geçen hafta Valiliğimiz tarafından yapıldı. Yanı projemiz hızlı bir şekilde devam etmektedir."

Gazi Kars'ın tarih kokan bir şehir olduğunun altını çizen Başkan Karaçanta, "Kars denilince ilk aklımıza tarım ve hayvancılık gelir. Fakat tarım ve hayvancılığın yanı sıra kültür ve turizminde de yüksek bir seviyede olduğu bir ildir. Kars birden fazla medeniyetin hüküm sürdürdüğü buram buram tarih kokan bir şehirdir, Gazi Kars." diye konuştu.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan sayesinde Kars-Baku-Tiflis Demiryolu Projesinin hız kazandı ve neredeyse test çalışmalarına kadar geldiğini dile getiren Başkan Karaçanta, "Çok önemli projelerimiz bulunmaktadır. Bunlardan bazılarını tamamladık ve bitirdik. Bundan sonra ki süreçte de yapacağımız önemli projelerimiz bulunmaktadır. Göreve geldiğimizde ilk işimiz tüm halkımıza 24 saat su vermekti ve bunu başardık. Suyumuz 24 saat akmaktadır, daha sonra sıcak asfalt ve kilit parke taş yollar yaptık. Yaklaşık 60 ile 70 km arasında yol yaptık ve çalışmalarımızda bu sezonda devam edecektir. Bunun haricinde kentsel dönüşüm projemiz bulunmakta. Bu projemizin 1. etabı tamamlandı ve hak sahiplerine teslim edildi. 2. etabın ihale aşaması henüz başlamadı, başlayacak. Allah’ın izni ile bu projeler ile birlikte çok önemsediğim atık su projesidir. 2009 yılından beri projemiz yapıldı ve bir takım aşamalardan geçmektedir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Avrupa Birliğinin desteklediği bir projedir. Bunu da son aşamasına getirdik, sanırım tamamen bittikten sonra yaptığımız en güzel hizmetlerden bir tanesi de bu proje olacaktır." dedi.

14 Mart 2017 Salı 23:10
İzlenme: 5997

VİDEOYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Benzer Videolar