Karaçanta İran'ın Tebriz Türkiye Başkonsolosunu Ziyaret Etti

Karaçanta İran'ın Tebriz Türkiye Başkonsolosunu Ziyaret Etti

Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, İran’ın Tebriz Türkiye Başkonsolosu Çağlar Fahri Çakıray’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette...

Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, İran’ın Tebriz Türkiye Başkonsolosu Çağlar Fahri Çakıray’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette bir konuşma yapan Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, "İran Ortadoğu'da Türkiye'nin en önemli ticari ortaklarından biridir. Gerek turizm ilişkileri gerekse kültürel ve sosyal ilişkiler bağlamında iki ülke arasındaki mevcut bağların daha da kuvvetleneceğine olan inancım tam. Her yıl İranlı turistler Kars’ı ve Türkiye'yi ziyaret etmektedir. İran ile Selçuklu ve Osmanlılar'dan beri ticari ve kültürel ilişkilerimiz devam ediyor. Bölgenin en eski ve en köklü iki ülkesi İran ile Türkiye'nin işbirliği Ortadoğu'da stratejik bir hale gelmiştir. Tarihi İpek Yolu güzergahında bulunan Kars, İran'ın Avrupa'yla ticaretinde önemli bir kavşak noktası konumundadır. Ben inanıyorum ki her iki ülkenin iş adamları ve iş örgütleri ilişkileri daha da kuvvetlendirecektir. Burada ülkemizi en iyi şekilde temsil ettiğiniz için de sizlere çok teşekkür ediyorum," diye konuştu.

İran’ın Tebriz Türkiye Başkonsolosu Çağlar Fahri Çakıray ise, "İran-Türkiye ekonomik ilişkileri iyi durumda. İnşallah bundan sonra da bu ilişkiler daha da artarak devam edecek. Bizleri burada ziyaret ederek onurlandırdınız çok teşekkür ediyorum,” dedi.

Öte yandan Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, İran’ın Tebriz Türkiye Başkonsolosu Çağlar Fahri Çakıray’a çeşitli hediyeler verdi.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kars Haber