Karaçanta: Hain terör amacına asla ulaşamayacak

Karaçanta: Hain terör amacına asla ulaşamayacak

Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Beyoğlu´ndaki terör saldırısını kınadı.

Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Beyoğlu´ndaki terör saldırısını kınadı.

Karaçanta, “Yüzyıllarca üzerinde birlikte kardeşçe yaşadığımız topraklarımıza, birlikte yaşama isteğimize nifak tohumları ekmeye çalışanları lanetliyoruz. Hain saldırılar kardeşliğimizi asla zayıflatamayacak. Gücümüzü, kardeşliğimizi muhafaza ederek bir kez daha birlik ve beraberlik içerisinde bütün engelleri aşacağız. Bu alçakça saldırılar, milletimizin sahip olduğu birlik ve beraberliği bundan önce olduğu gibi bundan sonra da yıkmaya yetmeyecektir. Milletimize düşen görev sağduyulu olmak, terör örgütlerinin ve onların taşeronlarının tuzağına düşmemektir. Bugün suçlama değil, sorumluluk alma vaktidir. Bugün terör taşeronlarının oyununu bozma vaktidir.”

Türk milletinin dik duruşu ile hiçbir terör örgütünün oyunlarına gelmediğini ifade eden Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, “Bu aziz millet yüz yıllardır kardeşçe iç içe yaşamış bundan sonrada aynı kardeşlik bağı içerisinde yaşamaya devam edecektir”

Başkan Karaçanta yaptığı açıklamada, “Bugün İstanbul Taksim'den gelen haberden büyük üzüntü duyduklarını ifade ederek, Yüce Türk Milletti onurlu duruşu ile hain terör örgütüne birlik ve beraberlik içerisinde gereken cevabı verecektir.” dedi.

Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, “Terör saldırıları ile sabrımızı zorlayan iç ve dış mihraklar, bu milletin Malazgirt’te, Kurtuluş Savaşı’nda ve Çanakkale’de vermiş olduğu mücadeleyi akıllarından çıkarmasınlar. Millet olarak, alçak terör saldırıları karşısında tahriklere gelmemeliyiz. Terör örgütü ve destekçilerinin istediği de vatandaşlarımızı tahrik ederek, ülke bütünlüğüne ve birlikteliğimize zarar vermektir. Gün ortaya koyma günüdür. Acılarımızı paylaşıp, terörle mücadele eden kahraman güvenlik güçlerimize sonuna kadar destek günüdür,” şeklinde konuştu.

Karaçanta ayrıca, “Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza değerli ailelerine, yakınlarına, Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır temenni ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yerel Haberler