İŞKUR Öğrencilere Meslek Seçiminde Yardımcı Oluyor

İŞKUR Öğrencilere Meslek Seçiminde Yardımcı Oluyor

Kars Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Mesleki Tanıtım Günlerinde, öğrencilere ileride seçecekleri meslekler konusunda yardımcı olunuyor. Kars...

Kars Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Mesleki Tanıtım Günlerinde, öğrencilere ileride seçecekleri meslekler konusunda yardımcı olunuyor.

Kars İŞKUR tarafından Halk Eğitim Salonu’nda düzenlenen tanıtım günlerine, İŞKUR İl Müdür Yardımcısı Kurum yetkilileri ve öğrenciler katıldı.

Lise 8-9 ve 11, 12’inci sınıf öğrencilerinin katıldığı tanıtım günlerinin açılış konuşmasını yapan İŞKUR İl Müdür Yardımcısı Bülent Bulut, Mesleki Tanıtım Günlerinde İş ve Meslek Danışmanı Tuğba Toprak, Doktor Ceyda Şahhan, Savcı İbrahim Şaşdım, Mimar Tuğba Şenol, Polis Eda Sayıcı Haklı ve Avukat Çiğdem Kadiroğulları ve Psikolog Şeyma Namçok gibi Meslek Dalları hakkında öğrencilere uzmanlar tarafından mesleğin cazipliğinin anlatılacağını söyledi.

Küçük yaşlardaki çocuklarda genellikle “Büyüyünce ne olacaksın?” gibi soruların sorulduğunu çocukların ise bu soruya genellikle hayali cevaplar verildiği, amaçlarının lise çağındaki gençlere ileride yapmak istedikleri meslekleri anlatmak olduğunu söyledi. Ayrıca bu programda amaçlarının katılan öğrencilerin en iyi şekilde bilinçlenerek ayrılması olduğunu dile getirdi. Gelecekte meslek seçimi için bu toplantının iyi bir fırsat olduğunu belirten İş ve Meslek Danışmanı Tuğba Toprak, bu nedenle de öğrencilerin bu şansı en iyi şekilde değerlendirmesi gerektiğini vurguladı.

Açılış konuşmalarının ardından bahse konu mesleklerden uzman kişiler öğrencilere meslekleri ile ilgili sunumlarını gerçekleştirdiler. Her meslek uzmanın kendi mesleğiyle ilgili bilgileri verdikten sonra öğrencilerin sorularına yer verildi ve soru cevap şeklinde öğrencilerin merakı giderilerek sona erdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kars Haber