İlk Görev Yerini Ziyaret Etti

İlk Görev Yerini Ziyaret Etti

 Doktorluk mesleğinin ilk görev yeri olan Delice’de, 1980 ihtilalinden sonra kaymakam vekilliği görevinde de bulunan, görev yaptığı süre içerisinde...

 Doktorluk mesleğinin ilk görev yeri olan Delice’de, 1980 ihtilalinden sonra kaymakam vekilliği görevinde de bulunan, görev yaptığı süre içerisinde ilçede derin izler bırakan AK Parti Kars Milletvekili Selahattin Beyribey yıllar sonra ilk görev yeri olan Delice’yi ziyaret etti.

Delice’de 12 Eylül 1980 ihtilanin ardından kaymakam vekilliği görevinde de bulunan Selahattin Beyribey görev yaptığı süre içerisinde hemen bütün köylerine gittiği, bütün insanlarını tanıdığı ilçeyi yıllar sonra yeniden ziyaret etti.
İlçede uzun yıllar sonra eski ahbapları ile hasret gideren Beyribey, Çerikli Belediye Başkanı Nuh Şahin’i de makamında ziyaret etti. Görev yaptığı yıllarda ilçede birçok ilke imza atan ve neredeyse ilçeyi memleketi olarak benimseyen Beyribey, belediye tarafından yürütülen çalışmalar hakkında da bilgi aldı.

Selahattin Beyribey'in ilçede görev yaptığı süre boyunca derin izler bıraktığını ifade eden Çerikli Belediye Başkanı Nuh Şahin Beyribey'in Delice ve Çerikli’deyaşayan her insanın üzerinde emeğinin olduğunu ifade etti.

Delice’de görev yaptığı uzun yıllar içerisinde ilçe halkı ile kaynaştıklarını ifade eden AK Parti Kars Milletvekili Selahattin Beyribey, “Doktorluğa başladığımda ilk görev yerim olan Delice’de ihtilalin ardından 7 ay kaymakam vekilliği görevinde bulundum. Görevde kaldığım yaklaşık iki yıl boyunca burada gitmediğim köy kalmadı. Bu süre içerisinde ilçede çok güzel anılarımız oldu. Delice görev yaptığım yerler arasında çok önemli bir yere sahiptir. Köylerde halkımızla hoş vakitler geçirdik, ilçemizde vatandaşlarımızla güzel anılar yaşadık. Okullarda öğrencilere folklor bile öğrettik. Burada görev yaptığım iki yılda hayatımın en güzel ve anlamlı günlerini geçirdim. Çocuklarımdan bir tanesi bu ilçede dünyaya geldi. Kars’tan sonra Delice benim ikinci memleketim oldu. Yıllar sonra burada olmak son derece heyecan verici” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kars Haber